معاون مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد:اجرای ۵ برنامه کشوری دانش آموزی به میزبانی تبریز
معاون مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد:اجرای ۵ برنامه کشوری دانش آموزی به میزبانی تبریز

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در شورای فرهنگ عمومی استان از اجرای ۵ برنامه کشوری دانش آموزی به میزبانی تبریز خبر داد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در شورای فرهنگ عمومی استان با حضور نماینده […]

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در شورای فرهنگ عمومی استان از اجرای ۵ برنامه کشوری دانش آموزی به میزبانی تبریز خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در شورای فرهنگ عمومی استان با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار در محل باشگاه فرهنگیان تبریز با اشاره به اجلاس سراسری نماز، گفت: چند سالی است در کنار این اجلاس سراسری بحث دانش آموز محوری مطرح شده و این سومین سال این اجلاس است که در استان آذربایجان شرقی به مسئولیت اداره‌کل آموزش و پرورش و به میزبانی شهر تبریز برگزار می شود.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل استان ادامه داد: این جشنواره با موضوع هایی نظیر پیوند نماز با مسجد، مدرسه و منزل مشخص شده و در فراخوان اعلام شده،در قالب های مختلف دانش آموزان عزیز آثار خود را آماده و به ادمین های محترم ما در بستر پیام رسان شاد ارسال خواهند کرد تا در طی یک داوری که در سطح ملی خواهد بود، برگزیدگان آن در اختتامیه اجلاس مورد تقدیر خواهند گرفت.

وی به بحث برگزاری جلسات و همایش های این اجلاس در سطح استان اشاره کرده و افزود: دانش آموزان عزیز در این جلسات حضور خواهند داشت و هدف این است ترویج فرهنگ نماز و اقامه نماز اول وقت در مدارس اتفاق بیافتند.

علمی تصریح کرد: در مرحله مقدماتی این اجلاسیه جریان سازی بین دانش آموزان، معلمان و حتی اولیای مدرسه صورت گرفته و آثار فرهنگی اعم از مقالات( علمی و پژوهشی) و انواع آن به دبیرخانه مرکزی استان فرستاده شده است که پس از داوری از بهترین آنها در جهت ترویج فرهنگ نماز در کشور استفاده خواهد شد.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: فعالیت زمانی اجلاسیه از آبان ماه تا اسفند ماه است و مراسم اختتامیه در اسفند ماه همزمان با سی امین اجلاس سراسری نماز در استان ما با حضور مسئولین کشوری و استانی به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار خواهد شد.

علمی در ادامه افزود: دومین برنامه میزبانی چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور را در استان داریم که مسابقات همه ساله در دو بخش انجام می گیرد که بخش پژوهشی به استان خراسان رضوی و بخش آوایی به استان ما محول شده است.

وی افزود: این مسابقات در ۴ رشته برگزار می شود که رشته های بخش آوایی عبارت اند از قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ عمومی، حفط ۵ جز،۱۰ و ۲۰ و کل قرآن کریم و بخش اذان و مداحی که ۴ مرحله ای می باشد و در مرحله آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می شود که مرحله کشوری در مرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور نزدیک به ۲ هزار دانش اموز از سراسر کشور در شهر تبریز برگزار می شود.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل استان اظهار کرد: سومین برنامه عبارت است از پنجمین دوره مسابقات هم خوانی و مدیحه سرایی مراکز سراسر کشور با هدف افزایش همدلی، همراهی و همزبانی بین دانش آموزان سراسر کشور که مرحله مقدماتی برگزار شده و مرحله نهایی با حضور ۶۰۰ دانش آموز از سراسر کشور در دهه اول بهمن ماه امسال در تبریز برگزار خواهد شد.

به گفته ی علمی چهارمین برنامه برگزاری اولین جشنواره کشوری روش های نوین تدریس کتب مراکز دارالقران های سراسر کشور که ۸۳۳ اثر از ۳۲ استان به آذربایجان شرقی ارسال شده است که پس از بررسی و داوری اختتامیه جشنواره اواخر ماه آذر به صورت غیرحضوری و وبینار با حضور وزیر برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: پنجمین برنامه پایش مراکز دارالقران های سراسر کشور که دبیرخانه طرح به استان ما محول شده که از اول سال ۷۹۷ دارالقران سراسر کشور را با ۹۴ شاخص بررسی می شود که نتیجه پایش بعد از تحلیل تقدیم وزیر آموزش و پرورش خواهد شد.

علمی تاکید کرد: امید است با مصوبات این شورا دستگاه های مخالف اعم از ائمه محترم جمعه ، فرمانداران و بخشداران کمک کار ما در برنامه های ابلاغی کشور باشند.