نشست خبری نمایش “فنز” برگزار شد
نشست خبری نمایش “فنز” برگزار شد

به گزارش صدای اناک نشست خبری نمایش “فنز” شب گذشته با حضور عوامل نمایش و اصحاب رسانه در محل موسسه فرهنگی الف برگزار شد.نازیلا ایرانزاد بنام کارگردان نمایش اظهارکرد: نمایشنامه “فنز” اثر استاد محمد رحمانیان است که به یک خانواده انگلیسی هوادار یک تیم فوتبال می‌پردازد و موضوع تعصب را به چالش می کشد.وی ادامه […]

به گزارش صدای اناک نشست خبری نمایش “فنز” شب گذشته با حضور عوامل نمایش و اصحاب رسانه در محل موسسه فرهنگی الف برگزار شد.
نازیلا ایرانزاد بنام کارگردان نمایش اظهارکرد: نمایشنامه “فنز” اثر استاد محمد رحمانیان است که به یک خانواده انگلیسی هوادار یک تیم فوتبال می‌پردازد و موضوع تعصب را به چالش می کشد.
وی ادامه داد: در این نمایش محمدپورعبدالله فرشباف نقش فرانکی شلتون، کارن کیان‌مهر نقش شانی شلتون، مهدی سمساری نقش جِی جِی، نسرین فاتح نقش نانسی شلتون، نگار یمینی فر نقش اگنس شلتون و بهزاد وحدت پناهی نقش گزارشگر را بر عهده دارند.
ایرانزاد افزود: طاها مزروقی به عنوان تهیه کننده واحسان مقدم به عنوان مدیر تولید در این کار ما را همراهی می کنند.


وی همچنین گفت: این نمایش از ۲۰ آذر ۱۴۰۰ در سالن تئاتر مستقل تبریز ( موسسه فرهنگی الف) بر روی صحنه خواهد رفت.

دچار جشنواره زدگی شده‌ایم
نازیلا ایرانزاد بنام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات متولیان فرهنگی و هنری در راستای حمایت از گروه های هنری گفت: متاسفانه متولیان فرهنگی علیرغم اینکه از مشکلات اصناف مختلف هنری آگاه هستند به جای رفع این مشکلات فقط در حال برگزاری جشنواره هستند جشنواره ای که هیچ دردی از جامعه هنری دوا نمی کند و می توان گفت دچار جشنواره زدگی شده ایم.
وی افزود: حمایت از گروه های هنری وظیفه متولیان فرهنگی و هنری است اما متولیان امر تنها به برگزاری جشنواره بسنده می کنند و علاقه ای به رسیدگی به مشکلات ندارند.
وی در پاسخ به این سوال که مشکلی در تامین محل تمرین و سالن اجرا داشته اند یا خیر گفت: خوشبختانه با وجود تئاتر مستقل تبریز مشکلی در این مورد نداشته ایم و می توان گفت این مجموعه جانی دوباره به تئاتر بخشیده است اما به نظرم وجود مجموعه های مستقل دلیل نمی شود که مجموعه های دولتی به صورت کلی تعطیل شوند. چرا که این وظیفه اداره کل ارشاد اسلامی است که محل تمرین و اجرا به صورت رایگان در اختیار برخی از گروه هایی که نیاز به حمایت دارند قرار دهد.
وی ادامه داد: متاسفانه اخیرا زمزمه هایی درباره واگذاری تنها سالن دولتی تئاتر شنیده می شود که به نظرم به ضرر تئاتر تبریز تمام خواهد شد.
حال تئاتر تبریز خوب نیست
ایرانزاد در پاسخ به این سوال که پاندمی کرونا چه تاثیری بر خانواده تئاتر گذاشت گفت: پاندمی کرونا مانند همه صنف ها به صنف ما هم آسیب زد و باعث وقفه ای طولانی در تمرین و اجراها شد اما علاوه بر تاثیر کرونا بر تئاتر به نظر من حال تئاتر تبریز خیلی خوب نیست. چرا که ما شاهد هستیم که پیشکسوتان تئاتر ما دیگر در صحنه ها دیده نمی شوند و کسانی که هیچ تجربه یا تحصیلاتی در این زمینه ندارند به راحتی می توانند وارد این حرفه شوند و کسی سراغ پیشکسوتان تئاتر نمی رود.
در ادامه این نشست محمد پورعبدالله فرشباف بازیگر نقش فرانکی شلتون گفت با اشاره به نقش خود گفت: فرانکی شلتون از شخصیت حقیقی من خیلی متفاوت است اما من با کمک کارگردان سعی کرده ام خودم را به این نقش نزدیک کنم.
خالق و صدا پیشه کاراکتر عروسکی خلیل بحران درباره تفاوت های بازیگری تئاتر و جانبخشی به یک کاراکتر عروسکی گفت: قطعا این دو ژانر کاملا متفاوتی هستند و من حس و حال های مختلفی را در اجرای این دو نقش تجربه می کنم اما کار تئاتر و همکاری با کارگردانی که آثاری متفاوت و کم نقص ارائه میدهند همواره مد نظرم بود و از این بابت خوشحالم که توانستم در کنار این گروه باشم.