استقرار ۱۵۶ کارگاه در ناحیه صنعتی صنایع دستی قزلجه میدان
استقرار ۱۵۶ کارگاه در ناحیه صنعتی صنایع دستی قزلجه میدان

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در حاشیه بازدید استاندار اذربایجان شرقی از ناحیه صنعتی صنایع دستی قزلجه میدان گفت : با احداث ناحیه صنعتی مختص هنرمندان عرصه صنایع دستی برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی اذربایجان شرقی نیرومند اسکویی در خصوص بازدید شامگاه امروز […]

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در حاشیه بازدید استاندار اذربایجان شرقی از ناحیه صنعتی صنایع دستی قزلجه میدان گفت : با احداث ناحیه صنعتی مختص هنرمندان عرصه صنایع دستی برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی اذربایجان شرقی نیرومند اسکویی در خصوص بازدید شامگاه امروز (یکشنبه) استاندار آذربایجان شرقی از ناحیه صنعتی صنایع دستی گفت : در این بازدید که معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان ایشان را همراهی می کردند از بخش های مختلف ناحیه صنعتی صنایع دستی قزلجه میدان از جمله کارگاه های در حال ساخت و زیرساخت های اجرا شده از جمله شبکه معابر، پروژه برق و مخابرات شهرک بازدید نمودند.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گفت : در این ناحیه صنعتی که در مساحت ۶ هکتار در کنار آزادراه پیامبر اعظم استقرار یافته است ، تعداد ۱۵۶ کارگاه مستقر خواهد شد.
وی افزود : طراحی این مجموعه کارگاهی با الهام از معماری سنتی به نحوی است که همزمان با تولید ، عرضه صنایع دستی نیز بصورت مستقیم انجام خواهد شد تا مسافران و گردشگران عبوری در مسیر آزادراه از خدمات ارایه شده بهره مند و نسبت به خرید اقدام نمایند.
نیرومند اسکویی اظهار داشت : در این کارگاه ها حداقل تعداد ۵۰۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی مشغول فعالیت و تولید خواهند بود.
وی در خصوص هزینه کرد در این ناحیه صنعتی گفت : تا کنون در این ناحیه صنعتی ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه گردیده و به زودی شاهد بهره برداری از واحدهای در حال ساخت به تعداد ۲۰ کارگاه که با معماری سنتی آذربایجان احداث شده است خواهیم بود .
نیرومند اسکویی افزود : این کارگاه ها توسط شرکت شهرک های صنعتی استان به عنوان نمونه و جهت الگو سازی در حال ساخت می باشد و در آینده زمین کارگاهی نیز تحویل هنرمندان خواهد شد تا مشابه کارگاههای ساخته شده نسبت به تکمیل واحدهای خود اقدام نمایند.