انتصاب سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان/وظایف معاونت تازه تاسیس توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی تشریح شد
انتصاب سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان/وظایف معاونت تازه تاسیس توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی تشریح شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان توانمندیهای مهندس ایاز برنو در مدیریت صنایع تبدیلی وغذایی سازمان، وی را به عنوان سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان منصوب کرد.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، مهندس اکبر فتحی در جلسه معارفه سرپرست معاونت توسعه […]

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان توانمندیهای مهندس ایاز برنو در مدیریت صنایع تبدیلی وغذایی سازمان، وی را به عنوان سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان منصوب کرد.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، مهندس اکبر فتحی در جلسه معارفه سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان ، به ایجاد معاونت جدید در سازمان جهاد کشاورزی در راستای اجرای قانون تمرکز وظایف جهادکشاورزی اشاره کرد و گفت: با توجه به انتزاع وظایف توزیع و نظارت بر بازار محصولات اساسی از وزارت صمت و ضمیمه آن وظایف به وزارت جهادکشاورزی، کل زنجیره تامین ، توزیع و نظارت محصولات اساسی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.
وی افزود: بر این اساس نیاز به ایجاد معاونت جدید در ساختار وزارت جهاد کشاورزی بود که با عنوان معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی پیش بینی شده است.
مهندس فتحی با بیان زیر مجموعه معاونت پیش بینی شده گفت: این معاونت سه مدیریت مجزا داشته که شامل توسعه بازرگانی، صنایع تبدیلی و بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی می باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان توانمندیهای مهندس ایاز برنو در مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی سازمان و انتصاب وی به سرپرستی معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان گفت: این مسئولیت شامل وظایف سنگینی بوده و با توجه به در دیدرس مردم بودن آن، باید با تمام توان، انرژی و علم برای اجرای دقیق آن تلاش کرد.
مهندس فتحی در ارتباط با تامین نیروی معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی گفت: تعدادی از نیروها از کارشناسان اداری سازمان جهاد کشاورزی بوده که پست سازمانی تعیین شده ای دارند و تعدادی از نیروها از سازمان صمت استان و تعدادی برابر تفاهم نامه با بسیج مستضعفان از این نهاد جهت نظارت تامین خواهد شد.
وی افزود: ۴۰ نفر از سازمان صمت و ۴۰ نفر از بسیج مستضعفان در سازمان جهاد کشاورزی فعالیت خواهند کرد و ۵۰ درصداین نیروها در سازمان و ۵۰ درصد در مراکز شهرستان ها انجام وظیفه خواهند کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه اقدامات زمانی نتیجه خواهد داد که امکان و اعتبار لازم برای اجرای برنامه ریزیهای پیش بینی شده وجود داشته باشد، افزود: کارکنان این معاونت باید با بررسی دقیق و فنی چالش ها و نظارت های روزانه در سطح شهرستانها و مرکز استان سعی کنند مشکلات معیشتی مردم جامعه را حل و فصل کنند.
وی با بیان اینکه نظارتها باید به گونه ای باشد که شفاف سازی در بازار اتفاق بیفتد تاکید کرد: باید سامانه ای طراحی شود که در آن کلیه اقلام اساسی و محصولات کشاورزی درج شده و قابل رویت برای بازرسان و ناظران باشد و این سامانه به سیستم صندوق مکانیزه مجهز شوند تا امر نظارت و بازرسی به طور دقیق انجام گیرد.
مهندس فتحی با اشاره به کلمه جهاد در نام وزارت جهاد کشاورزی گفت: کلیه کارکنان این وزارتخانه باید به احترام خون شهدا و ایثارگران از جان گذشته که برای حفاظت از آب و خاک و ناموس کشورشان جان خود را فدا کرده و برای آبادانی مملکت دست به اقدامات جهادی زده اند، باید با تمام توان راه این دلیرمردان و زنان را ادامه داده و برای حل کلیه مشکلات و چالشهای موجود این حوزه تلاش کنند.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی از جمله وزارتخانه هایی است که با روحیه جهادی سعی در اجرای وظایف محول نموده است و امروز بعد از سپرده شدن وظیفه توزیع و نظارت کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی بر این وزارت، نباید اتفاقی بیفتد که نام این وزارتخانه را خدشه دار نماید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: جهاد کشاورزی بایستی با نظارت و بازرسی از مرحله تولید و توزیع محصولات کشاورزی و اساسی جامعه تا به دست مصرف کننده، می تواند با حذف دلالان، واسطه ها و برخی افراد متخلف از افزایش قیمت بی دلیل این محصولات جلوگیری کند.
گفتنی است در پایان این جلسه آقای مهندس ایاز برنو به عنوان سرپرست معاونت تازه تاسیس توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی معرفی و منصوب شد.

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان