خیرخواه در نشست تخصصی بازرگانی:نوسان سینوسی قیمت مواد اولیه، تولید پایدار را تهدید می کند
خیرخواه در نشست تخصصی بازرگانی:نوسان سینوسی قیمت مواد اولیه، تولید پایدار را تهدید می کند

معاون بازرگانی منطقه آذربایجان صنایع مس در نشست تخصصی بازرگانی با مدیران خط تولید مجتمع مس سونگون، نوسان قیمت مواد اولیه در بازار را ناپایدارتر از سال های اخیر برشمرد. به گزارش پایگاه خبری صدای آناک سخاوت خیرخواه گفت: قیمت مواد شیمیایی بعضا نسبت به ابتدای سال افزایش ۱۲۰ درصدی دارد و این در نوع خود کم […]

معاون بازرگانی منطقه آذربایجان صنایع مس در نشست تخصصی بازرگانی با مدیران خط تولید مجتمع مس سونگون، نوسان قیمت مواد اولیه در بازار را ناپایدارتر از سال های اخیر برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای آناک سخاوت خیرخواه گفت: قیمت مواد شیمیایی بعضا نسبت به ابتدای سال افزایش ۱۲۰ درصدی دارد و این در نوع خود کم سابقه است. در صورتی که وزارت صمت تدبیری نیاندیشد، این افزایش بی سابقه مواد اولیه و واسطه ای، پایداری تولید را به مخاطره می اندازد.

وی کاهش عرضه، صادرات بی رویه و نوسان بورس کالا و همچنین عدم نظارت کنترلی و بعضا سو استفاده فروشندگان از شرایط الیگارشی بازار را از زمینه های چنین افزایشی برشمرد.

وی ادامه داد: بازرگانی مس همه تلاش و همت خود را بکار گرفته تا با تامین بموقع مواد مصرفی، پایداری خط تولید صنایع مس را حفظ کند.

عضو هیات مدیره شرکت خدمات بازرگانی مس، به حداقل رساندن خرید خارجی و تمرکز بر ساخت داخل و تامین اقلام و قطعات مورد نیاز از صنایع تولیدی داخلی را جزو برنامه عملیاتی جدی بازرگانی برشمرد.