صادرات بیش از ۴۰۰ تن محصولات شیلاتی از استان آذربایجان شرقی
صادرات بیش از ۴۰۰ تن محصولات شیلاتی از استان آذربایجان شرقی

در شش ماهه نخست سالجاری میزان ۴۱۳ تن انواع آبزیان زنده خوراکی و زینتی ، خرچنگ ، شاه میگو ، خوراک و مکمل خوراک ماهی از مرز جلفا و نوردوز استان آذربایجان شرقی به کشورهای همسایه صادر شده است .به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مدیر شیلات و امور آبزیان […]


در شش ماهه نخست سالجاری میزان ۴۱۳ تن انواع آبزیان زنده خوراکی و زینتی ، خرچنگ ، شاه میگو ، خوراک و مکمل خوراک ماهی از مرز جلفا و نوردوز استان آذربایجان شرقی به کشورهای همسایه صادر شده است .
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: بر مبنای آمار گمرک استان، میزان صادرات از مرز نوردوز ۴۱۲ تن و از مرز جلفا ۳۵۰ کیلوگرم شامل انواع محصولات شیلاتی بوده است .
مهندس قاسم جعفروند گفت: عمده صادارت بخش آبزیان آذربایجان شرقی را در شش ماهه اول سالجاری ۱۲ هزار قطعه آبزیان زینتی و بیش از ۳۰۰ تن خوراک ماهی و مکمل خوراک ماهی به خود اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: با مقایسه میزان صادرات شش ماهه سالجاری با سال گذشته، میزان صادرات حدود ۲ برابر نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است و با توجه به اینکه بیشتر حجم صادرات از استان در شش ماهه دوم سال اتفاق می افتد، پیش بینی می شود میزان صادرات امسال به میزان قابل توجهی نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان بیان کرد: امیدواریم روند افزایش صادرات محصولات شیلاتی در سالهای آتی نیز ادامه داشته و شاهد ارزآوری بیشتری به کشور باشیم .

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان