انجام بیش از ۱۲۴ هزار بازرسی / تشکیل ۷۲۶۲ فقره پرونده تخلفاتی
انجام بیش از ۱۲۴ هزار بازرسی / تشکیل ۷۲۶۲ فقره پرونده تخلفاتی

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به آمار ۹ ماهه امسال در بخش نظارت و بازرسی از انجام ۱۲۴ هزار و ۵۱۳ فقره بازرسی و تشکیل ۷۲۶۲ فقره پرونده تخلفاتی طی مدت یاد شده خبر داد. به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، […]

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی با اشاره به آمار ۹ ماهه امسال در بخش نظارت و بازرسی از انجام ۱۲۴ هزار و ۵۱۳ فقره بازرسی و تشکیل ۷۲۶۲ فقره پرونده تخلفاتی طی مدت یاد شده خبر داد.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ، یوسف پایدار با تاکید بر تداوم نظارت ها و رصد سیستمی فرایندهای تامین، توزیع و عرضه از طریق سامانه ها، گفت : ارزش پرونده های تخلفاتی تشکیل شده ۳۸۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از این حیث رشد ۹۰ درصدی داشته است.

وی افزود : تا پایان آذرماه امسال بیشترین بازرسی ها در شهرستان‌های تبریز، بناب، اسکو، کلیبر و میانه انجام شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان ، تصریح کرد : اقدامات نظارتی این سازمان در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان همچنان با جدیت و با استفاده از توان و ظرفیت کلیه دستگاههای نظارتی استانی در حال پیگیری بوده و با متخلفان وفق قوانین و مقررات به شدت برخورد خواهد شد .

وی با تاکید بر استمرار گشت های مشترک نظارتی در سطح استان ، خاطر نشان کرد : با تمهیدات پیش بینی شده ، اداره کل تعزیرات حکومتی ، دانشگاه علوم پزشکی ، اتحادیه ها و اتاق اصناف ، اداره کل میراث فرهنگی ، استانداری ، فرمانداری ، جهاد کشاورزی ، اداره کل غله ، دخانیات ، شرکت نفت و اداره اماکن در گشت های مشترک همکاری بسیار خوبی داشته اند.

یوسف پایدار، گفت : در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان نظارت بر اقلام اساسی با برنامه محوری به صورت میدانی و رصد سیستمی و براساس اولویت های ابلاغی سازمان حمایت دنبال خواهد شد.

وی بر ضرورت جلوگیری از ایجاد حساسیت های کاذب در بازار تاکید کرد و افزود : دستگاههای نظارتی ، امنیتی ، سپاه و پلیس امنیت اقتصادی در برهه های مختلف سال ، در رصد بازار همراهی بسیار مطلوب و اثربخشی داشته اند.

معاون نظارت و بازرسی صمت استان، افزود : شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی ، کم فروشی ، احتکار ، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور ، از طریق سامانه سازمان صمت استان و تلفن گویای ۱۲۴ ستاد خبری شکایات و گزارش های خود را منعکس نمایند.