افزایش ۸ درصدی تولید آبزیان در آذربایجان شرقی
افزایش ۸ درصدی تولید آبزیان در آذربایجان شرقی

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال تولید آبزیان در آذربایجان شرقی ۸ درصد افزایش یافته است.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مهندس قاسم جعفروند در مراغه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: گفت: امسال تولید آبزیان در این استان از ۸ […]

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: امسال تولید آبزیان در آذربایجان شرقی ۸ درصد افزایش یافته است.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مهندس قاسم جعفروند در مراغه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: گفت: امسال تولید آبزیان در این استان از ۸ هزار و ۶۰۰ تن به ۹ هزار و ۲۰۰ تن افزایش یافته است.
افزود: بیشترین ماهی تولیدی استان به میزان شش هزار تن قزل آلا و ۳ هزارو ۲۰۰ تن گرم آبی است.
وی با بیان اینکه برای تولید این میزان ماهی در آذربایجان شرقی ۵ میلیون ۳۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در استخر‌ها رهاسازی شده است افزود: پیش بینی می‌شود امسال در مراغه بیش از یک هزار و ۳۰۰ تن ماهی قزل آلا تولید شود.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان افزود: برای این میزان تولید در ۵۰ مزرعه پرورش ماهی قزل آلا یک میلیون ۲۰۰ هزار قطعه بچه ماهی رها سازی شده است.
مهندس جعفروند افزود: با بهره برداری از واحد‌های در دست ساخت پرورش ماهی در شهرک شیلات مراغه تولید ماهی در این شهرستان به دو برابر افزایش می‌یابد.
وی گفت: برای ساخت شهرک شیلات در مراغه تاکنون برای ۱۴ مزرعه موافقت صادر و برای ۹ واحد پروانه ساخت صادر شده است.

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان