آغاز اجرای طرح مهرفناوری در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی/رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی فرهنگ‌سازی در زمینه کارآفرینی برای کودکان را از سنین کم ضروری دانست.
آغاز اجرای طرح مهرفناوری در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی/رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی فرهنگ‌سازی در زمینه کارآفرینی برای کودکان را از سنین کم ضروری دانست.

دکتر عبدالرضا واعظی در نخستین رویداد طرح “مهر فناوری ” با تأکید بر توانمندسازی و آموزش مهارت‌های مختلف زندگی به کودکان گفت: برای داشتن جوانان موفق و کارآفرین باید روحیه کارآفرینی و آموزش‌های لازم از سنین کودکی در کودکان نهادینه شود.وی از تفکر غالب اشتباه بعضی از خانواده‌ها در خصوص ارزشمند بودن تنها برخی از […]

دکتر عبدالرضا واعظی در نخستین رویداد طرح “مهر فناوری ” با تأکید بر توانمندسازی و آموزش مهارت‌های مختلف زندگی به کودکان گفت: برای داشتن جوانان موفق و کارآفرین باید روحیه کارآفرینی و آموزش‌های لازم از سنین کودکی در کودکان نهادینه شود.
وی از تفکر غالب اشتباه بعضی از خانواده‌ها در خصوص ارزشمند بودن تنها برخی از مشاغل و کارهای دولتی انتقاد کرد و گفت: باید به بجای آموختن این تفکر اشتباه به فرزندانمان، آن‌ها را به ایجاد کسب‌وکار فناورانه توسط خودشان تشویق نماییم.
دکتر واعظی با اشاره به برخی از استارتاپ های موفق که اکنون تبدیل به کسب‌وکارهای پرسود و موفقی شده اند عنوان کرد: مالکیت فکری بسیار ارزشمندتر از مالکیت فیزیکی بوده و ارزش‌افزوده بسیار بالاتری دارد.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اعلام آغاز اجرای طرح مهر فناوری در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برای نخستین بار در کشور گفت: در این طرح دانش آموزان عضو پارک شده و توانمندی‌های لازم برای تبدیل‌شدن به یک کارآفرین موفق را در آینده کسب می‌کنند.
به گفته وی دانش آموزان در ابتدا عضویت برنزی مهر فناوری را دریافت می‌کنند سپس بعد از ارائه و پذیرش اولین ایده به عضویت نقره‌ای ارتقا می‌یابند و در صورت اجرای ایده یا طرح عضویت طلایی طرح مهر فناوری را کسب کرده و از حمایت مالی و معنوی پارک علم و فناوری بهره‌مند خواهند شد.
دکتر واعظی تیزبینی نسبت به محیط و مشکلات، داشتن تفکر بین‌رشته‌ای، تیم سازی و ‌ارتقای توانایی در کنار دانایی را اصلی‌ترین رموز موفقیت برشمرد.
در نخستین رویداد طرح “مهر فناوری ” فرزندان کارکنان پارک علم و فناوری استان عضو این طرح شدند و در رویدادهای آتی “مهر فناوری “، دانش آموزان مدارس استان به تدریج عضو این طرح خواهند شد.
جامعه هدف این طرح دانش آموزان بوده و هدف از آن گسترش فرهنگ کارآفرینی در بین خانواده ها و افزایش توانمندی و مهارت دانش آموزان برای ایجاد کسب و کارهای آینده می باشد.