قرارگاه آسیب شناسی معضلات و مشکلات صنعت جامعه اسلامی کارگران استان آذربایجان شرقی تشکیل شد.
قرارگاه آسیب شناسی معضلات و مشکلات صنعت جامعه اسلامی کارگران استان آذربایجان شرقی تشکیل شد.

به گزارش آناک پرس، قرارگاه آسیب شناسی معضلات و مشکلات صنعت جامعه اسلامی کارگران استان آذربایجان شرقی با حضور یدالله جعفری، معاونت پزوهشی و فناوری جامعه اسلامی کارگران کشور برگزار گردید. در این نشست معضلات و آسیب‌های صنعت و تولید استان مورد بحث و تبادل قرار گرفت.این عضو فعال صنعتی با اشاره به تحریم های […]

به گزارش آناک پرس، قرارگاه آسیب شناسی معضلات و مشکلات صنعت جامعه اسلامی کارگران استان آذربایجان شرقی با حضور یدالله جعفری، معاونت پزوهشی و فناوری جامعه اسلامی کارگران کشور برگزار گردید. در این نشست معضلات و آسیب‌های صنعت و تولید استان مورد بحث و تبادل قرار گرفت.
این عضو فعال صنعتی با اشاره به تحریم های ناعادلانه اظهار داشت: تحریم های ناعادلانه در این سالها اقتصاد و توسعه زیر ساختی کشور را با چالش های جدی روبرو کرده است، که درهمین حال روند بروز رسانی سرمایه گذاری های انجام شده و توسعه متوازن دچار اختلال جدی شده است.
وی بیان کرد: با کم‌توجهی به روزنه‌ها و اندک مسیرهای تبادلات اقتصادی موجود در این شرایط، هزینه تبادلات بین‌المللی مورد نیاز صنعت، بسیار پرهزینه بوده و با مصائب و مشکلات خاص خود همراه است.
جعفری ضمن قدر دانی ازجامعه کارگران و کارفرمایان خاطر نشان کرد: باید قدردان کارگران و کارفرمایان صنایع کشورمان باشیم که علی رغم تحریم و کاهش ارتباطات بین المللی از حرکت و تلاش باز نایستاده اند و ظرفیت های به مراتب بالاتری برای تولید در کشور ایجاد کردند. چنانچه این ظرفیت‌ها به‌کار گرفته شود، زمینه بهبود در عملکرد این صنایع فراهم خواهد شد.
وی افزود: توان فناوری، نیروی ارزان کار، ظرفیت‌های صنایع گوناگون، انرژی ارزان و… همگی زمینه‌ساز توسعه حداکثری در صنایع کشور هستند. این توسعه اثرات مثبتی را بر روند اقتصادی کشور خواهد داشت و موقعیت‌های شغلی متعددی را ایجاد می‌کنند که در نهایت به ثروت‌آفرینی منتهی می‌شوند.

یدالله جعفری، معاونت پژوهش و فناوری جامعه اسلامی کارگران کشور در پایان تاکید کرد: دولت مردمی باید ضمن توجه به سیاست تعامل حداکثری با جوامع بین‌المللی که لازمه اقتدار و نقش شایسته کشور در منطقه و جامعه بین‌الملل است به اصلاح زیرساخت‌های موجود برای جلوگیری از مشکلات و نابسامانی داخلی بپردازد. در همین حال در مسیر تعادل‌بخشی به نیازهای وارداتی و ظرفیت‌های صادراتی کشور گام موثرتری بردارد.
وی در این نشست آقای بهمن فخورى تبریزی دانشجو دکترایphD را به بعنوان عضو قرارگاه علمی و پژوهش و رئیس کارگروه عارضه یاب کارخانجات معرفی کردند.