وجود ۲۰ هزار تن سیب زمینی مازاد در آذربایجان شرقی
وجود ۲۰ هزار تن سیب زمینی مازاد در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از وجود ۲۰ هزار تن سیب زمینی مازاد در استان خبر داد.به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مهندس اکبر فتحی در مراغه گفت: کل سیب‌زمینی موجود در آذربایجان شرقی ۶۰ هزار تن است و تا فصل برداشت در سال آینده مشکلی در خصوص […]


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از وجود ۲۰ هزار تن سیب زمینی مازاد در استان خبر داد.
به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مهندس اکبر فتحی در مراغه گفت: کل سیب‌زمینی موجود در آذربایجان شرقی ۶۰ هزار تن است و تا فصل برداشت در سال آینده مشکلی در خصوص تأمین سیب‌زمینی در استان وجود ندارد.
وی افزود: با سودجویانی که سیب‌زمینی را به قصد افزایش قیمت ذخیره کرده‌اند برخورد خواهد شد.
مهندس فتحی ادامه داد: در صورت تداوم قیمت‌ها با هدف ایجاد ثبات در بازار داخلی صادرات سیب‌زمینی متوقف خواهد شد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در ادامه از ورود وزارت جهادکشاورزی برای صادرات سیب در سه استان کشور خبر داد و افزود: در کنار صادرات سیب درختی استان تأمین میوه شب عید در اولویت است.
وی از تجار و تولیدکنندگان سیب خواست از تعیین قیمت‌های حبابی و غیرواقعی به محصولات کشاورزی خود پرهیز کنند.
به گفته مهندس فتحی، در کنار تولید و حمایت از آن نظارت دقیق هم به توزیع عادلانه کالا‌های اساسی در بازار کمک اساسی می‌کند.
مهندس فتحی افزود: مراغه از قطب‌های تولید مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز در استان است.
مدیرکل غله آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: ظرفیت تولید آرد و کارخانه‌ها آردسازی ۳ برابر بیشتر از نیاز استان است.
مهندس اسفندیار ابوالحسن زاده افزود: با توجه به اینکه واحد‌های آردسازی استان با ۴۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند افزود: این واحد‌ها برای ادامه کار باید به دنبال کیفی سازی تولید آرد باشند.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: برای تنظیم بازار ۲۴۰ تن برنج و ۸۱ تن گوشت مرغ و ۵ تن گوشت قرمز در مراغه توزیع‌شده است.
دکتر سید علی موسوی افزود: برای نظارت در بازار ۲۲۰ مورد بازرسی از بازار صورت گرفته است.
فرماندار مراغه در ادامه، از راه‌اندازی ۲۲ واحد مرغداری راکد خبرداد و افزود: رفع مشکل دیگر واحد‌های راکد مرغداری شهرستان برای تولید و اشتغال شهرستان ضروری است.

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان