با همت نخبگان آذربایجان نانو تکنولوژی، نگین ایران خواهد بود.
با همت نخبگان آذربایجان نانو تکنولوژی، نگین ایران خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری صدای آناک به نقل از روابط عمومی امداد صنعت نانو، سی‌اُم فروردین مصادف با سالروز بزرگداشت حکیم جرحانی و روز علوم آزمایشگاهی، نشست تخصصی مدیر کارگروه نانو تکنولوژی امداد صنعت، بهارک دیوبند، با دانشمند، ارزشمند کشور، سودابه داوران، انجام شد. سودابه داوران عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز […]

به گزارش پایگاه خبری صدای آناک به نقل از روابط عمومی امداد صنعت نانو، سی‌اُم فروردین مصادف با سالروز بزرگداشت حکیم جرحانی و روز علوم آزمایشگاهی، نشست تخصصی مدیر کارگروه نانو تکنولوژی امداد صنعت، بهارک دیوبند، با دانشمند، ارزشمند کشور، سودابه داوران، انجام شد.

سودابه داوران عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت می‌باشد که تا کنون موفق به ۱۵ ثبت اختراع در سیستم‌های داروسازی نوین بوده و همچنین ایشان موفق به کسب جایزه از یونسکو شده است.

این دیدار با هدف بحث در خصوص فناوری‌های جدید نانو و تبادل نظر در این حوزه انجام شد. از دیدگاه این بانوی افتخارآفرین تبریزی، نانوفناوری در عرصه علم و اقتصاد بسیار کلیدی بوده است و تأثیرات عمیقی بر اقتصاد جهانی در بسیاری از رشته‌های علمی، از جمله سلامت و پزشکی داشته است.
سودابه داوران در این نشست تخصص بیان داشت: نانو فناوری یک مقیاس جدید در فناوری‌ها و یک رویکرد جدید در تمام رشته‌هاست چرا که به بشر توانایی دخالت در گسترش ساختار مواد را می‌دهد.

یداله جعفری، بنیان‌گذار امداد صنعت نانو در این نشست تخصصی گفت: با همت نخبگان آذربایجان، نانو تکنولوژی را نگین ایران و آذربایجان را به محل جغرافیای صادرات محصولات نانو تکنولوژی تبدیل خواهیم کرد.
وی در ادامه بیان داشت: در آینده‌ای نزدیک شاهد رونمایی از چندین محصول در حوزه نانو تکنولوژی خواهیم بود تا با حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تحقق شعار سال قدم برداریم.