استمرار حمایت علمی از مدرسه تا دانشگاه برای اولین بار در کشور کلید خورد
استمرار حمایت علمی از مدرسه تا دانشگاه برای اولین بار در کشور کلید خورد

استمرار حمایت علمی از مدرسه تا دانشگاه برای اولین بار در کشور کلید خورد استان آذربایجان‌شرقی در رتبه دوم المپیاد دانش آموزی نانو در سطح کشور می‌باشد. اکرمی گفت طی سال‌های اخیر به دلیل ترویج خوب فرهنگ نانو در سطح استان، استان ما، در رتبه دوم المپیاد نانو قرار گرفته که نسبت به سال‌های گذشته […]

استمرار حمایت علمی از مدرسه تا دانشگاه برای اولین بار در کشور کلید خورد

استان آذربایجان‌شرقی در رتبه دوم المپیاد دانش آموزی نانو در سطح کشور می‌باشد.

اکرمی گفت طی سال‌های اخیر به دلیل ترویج خوب فرهنگ نانو در سطح استان، استان ما، در رتبه دوم المپیاد نانو قرار گرفته که نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت خوبی حاصل شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای آناک به نقل از روابط عمومی امداد صنعت نانو، در نشست و گفت‌وگوی تخصصی معاونت آموزشی متوسطه استان آ.ش با آکادمی امداد صنعت نانو، عاشور اکرمی در رابطه با استعدادهای دانش آموزان استان با اشاره به چندین هزار ثبت اختراع دانش آموزی بیان کرد: درخصوص المپیاد و جشنواره‌های نانو که علم روز و آینده است، برای ترویج هرچه بیشتر آن و کشف استعدادهای بیشتر دانش آموزان، حمایت سازمان‌های دولتی و غیردولتی نیاز است چرا که باید هم‌افزایی و همکاری تنگاتنگ جهت رشد و پیشرفت دانش آموزان انجام گیرد.
معاون آموزش متوسطه استان افزود: بین مدارس شهر، ۲۶ مرکز کارآفرینی، ۵ پژوهش‌سرا و آزمایشگاه‌های تخصصی نانو در شهرهای تبریز، مراغه، میانه و بناب وجود دارد که همگی در راستای پیشرفت و استفاده از ظرفیت و پتانسیل و توانمندی‌های دانش آموزان می‌باشد.

در ادامه یداله جعفری، بنیان‌گذار امداد صنعت نانو بیان داشت: در کشورهای توسعه‌یافته، حوزه آموزش و صنعت کاملا نزدیک و هم‌راستا باهم حرکت می‌کنند اما متاسفانه در کشور ما این‌گونه نیست.
وی افزود: علم نانو گوشه‌ای از علم آینده است و کم‌کم به سمت هوش مصنوعی و دنیای پیچیده‌تر می‌رویم که باید با این تغییرات، ما نیز تغییر کنیم.
جعفری تصریح کرد: دانش آموزان بعد از اتمام دوران مدرسه، حلقه ارتباطی‌شان با آموزش و پرورش قطع شده و دیگر مورد حمایت قرار نمی‌گیرند. استمرار حمایت علمی از مدرسه تا دانشگاه برای اولین باردر کشور کلید خورد در این مرحله یک حلقه ارتباطی نیاز است تا همچنان این فرزندان را حمایت کند.

در آخر این نشست و با توافق طرفین برای انجام امور مشترک و حمایت دانش آموزان در این راستا، تفاهم‌نامه‌ای بین این دو مجموعه امضا شد تا روز به روز شاهد پیشرفت فرزندان ایران زمین باشیم.