برگزاری نمایشگاه هفته سلامت با مشارکت شهرداری تبریز
برگزاری نمایشگاه هفته سلامت با مشارکت شهرداری تبریز

نمایشگاه هفته سلامت با شعار “سلامت ما سیاره ما” در پارک ائل گلی توسط دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت و همکاری اداره کل سلامت شهرداری افتتاح شد. به گزارش صدای اناک به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت شهرداری، محمد حسین حسن زاده مدیر کل این مجموعه از غرفه های سازمانها، ارگان های نظامی […]

نمایشگاه هفته سلامت با شعار “سلامت ما سیاره ما” در پارک ائل گلی توسط دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت و همکاری اداره کل سلامت شهرداری افتتاح شد.

به گزارش صدای اناک به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت شهرداری، محمد حسین حسن زاده مدیر کل این مجموعه از غرفه های سازمانها، ارگان های نظامی متولی، ادارات و سمن ها که در این نمایشگاه حضور چشمگیر دارند بازدید کرد.
مدیر کل سلامت شهرداری در این بازدید با اشاره به اقدامات مهم و زیربنایی شهرداری در حوزه سلامت شهروندان تاکید کرد: شهرداری تبریز به عنوان مهم ترین و اصلی ترین نهاد اجرایی و خدماتی طی سالهای گذشته خصوصا در بحبوبه اوج شیوع کرونا در راستای ایجاد بسترهای موثر و حفظ وصیانت از سلامت شهروندان و عینیت بخشی به شعار شهر سالم شهروند سالم توانسته است همراه و همدل با دیگر شرکای اجتماعی و سلامت به نوعی در سرنوشت شهر و شهروند دخیل بوده و با اجرای طرح ها و خدمات مهم به بخش عمده ای از اهداف خود در این حوزه دست پیدا کند.
وی همچنین تلاش و برنامه ریزی برای تامین و ارتقای سطح بهداشت و سلامت عموم شهروندان را دغدغه و رسالت اصلی این مجموعه اعلام کرد و افزود: هیچ اولویتی بالاتر ازسلامت شهروندی برای شهرداری نبوده است و بر همین اساس شهردار محترم تبریز نیز بر این مهم تاکید زیادی دارند.
وی در همین رابطه افزود: این مجموعه  با تدوین و اجرای برنامه ها و طرح های مختلف اعم از ارائه خدمات درمانی، حمایت همه جانبه شهروندان در حوزه مسایل اجتماعی به ویژه در میان دهک های پائین و مناطق کم برخوردار، و مشارکت و همکاری نزدیک با مجموعه های متولی سلامت در راستای ارتقای بهداشت و سلامت اجتماعی و فردی را در دستور کار خود قرار داده و در نیل به این مهم اقدامات خوبی را انجام داده است.
مدیر کل سلامت شهرداری در بخش دیگری به شاخص های اصلی شهرهای برتر جهان اشاره داشت و یادآور شد: در جهان امروزی تسلیحات نظامی و حکومتی شاخص قدرت نیست و در اصل الگوی قدرت در برترین شهرهای جهان مسایلی است که مانند مغناطیس در جذب سرمایه های بین المللی و افزایش برتری این شهرها نقش بسزایی را ایفا میکند.
مدیر کل سلامت شهرداری به نقش آلودگی هوا و اهمیت و تناسب آن با سلامت شهروندی پرداخت وگفت: آلودگی هوا موجب کاهش و افزایش قدرت در سطح دنیا میشود.
حسن زاده سلامتی را تنها درمان ندانسته و گفت: سلامتی واقعی یعنی عدم نیاز به پزشک و درمان که اصلی ترین رکن آن پیشگیری است .

گفتنی است این نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۲ اردیبهشت ماه بمناسبت هفته سلامت در محل جاده سلامت پارک بزرگ ائل گلی برپاست و شهروندان می توانند از غرفه های این نمایشگاه که با حضور قابل توجه دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری تبریز، سپاه عاشورا، نیروی انتظامی، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان ورزش و جوانان و سمن ها و خیریه های فعال حوزه سلامت دایر گردیده بهره مند شوند