معاون استاندار مطرح کرد:تلاش‌های قابل تقدیر کارگروه آپفن در تجمیع یک درصد اعتبارات پژوهشی
معاون استاندار مطرح کرد:تلاش‌های قابل تقدیر کارگروه آپفن در تجمیع یک درصد اعتبارات پژوهشی

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان‌شرقی تلاش‌های کارگروه آپفن استان را در تجمیع یک درصد اعتبارات پژوهشی قابل تقدیر دانست.به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، جهانبخش سلمانیان صبح امروز در دومین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری استان اظهار کرد: می خواهیم در مجموعه کارگروه، […]

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان‌شرقی تلاش‌های کارگروه آپفن استان را در تجمیع یک درصد اعتبارات پژوهشی قابل تقدیر دانست.
به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، جهانبخش سلمانیان صبح امروز در دومین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری استان اظهار کرد: می خواهیم در مجموعه کارگروه، پویایی و تحول ایجاد کنیم.
وی افزود: کارگروه آپفن در استان از زمانی که شکل گرفته اقدامات ارزشمندی بویژه در تجمیع یک درصد اعتبارات پژوهشی و جهت دهی به آن انجام داده که می توانیم از آن در راستای اهداف کلان پژوهشی استان بهره بریم.
سلمانیان ابراز داشت: در این عرصه نباید متوقف شده و دچار سکون شویم؛ بلکه تاکید ما این است که در کنار روند سابق به خودارتقائی و خودترمیمی بپردازیم و کارکردها را نسبت به قبل بهبود و ارتقا بخشیم.
وی تصریح کرد: کارگروه آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری استان به شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین به معنای واقعی پایبند بوده و بر اساس همین آرمان پیش خواهد رفت.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان‌شرقی یادآور شد: خروجی تک تک مصوبات کارگروه آپفن به شورای برنامه‌ریزی می رود؛ بنابراین لازم است فرایند توضیحی و تحلیلی مناسبی برای این مصوبات داشته باشیم و نیازسنجی ها و جایگاه کاربستی و کارکردی آنها تعیین شود.
سلمانیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم هماهنگی و ایجاد ارتباط بین دستگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی با مراکز تولیدی و صنعتی و بهره گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تخصصی آنها برای توسعه و ارتقای کیفی تولیدات داخلی تاکید کرد.
این مسوول همچنین بررسی و ارائه پیشنهاد اولویت های پژوهش استان و جهت دادن و هدایت اعتبارات تحقیقاتی کلیه دستگاه‌های اجرایی به سمت آن را نیز ضروری برشمرد.
در این جلسه نقشه راه و سیاست های کلی کارگروه آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری استان تبیین شد.