کلنگ زنی پارک بزرگ ۶۰ هکتاری ولایت در فاز ۴ شهر جدید سهند
کلنگ زنی پارک بزرگ ۶۰ هکتاری ولایت در فاز ۴ شهر جدید سهند

با حضور دکتر جعفری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، دکتر محمود زاده معاون وزیر در امور مسکن و دکتر آیینی معاون وزیر و مدیرعامل بازآفرینی شهری و مسئولین استانی و شهرستانی از پارک بزرگ ۶۰ هکتاری ولایت در فاز ۴ شهر جدید سهند کلنگ زنی بعمل آمد. ✅ در این […]

با حضور دکتر جعفری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، دکتر محمود زاده معاون وزیر در امور مسکن و دکتر آیینی معاون وزیر و مدیرعامل بازآفرینی شهری و مسئولین استانی و شهرستانی از پارک بزرگ ۶۰ هکتاری ولایت در فاز ۴ شهر جدید سهند کلنگ زنی بعمل آمد.


✅ در این مراسم مهندس اقبالی ضمن تبریک دهه کرامت و تسلیت ارتحال امام راحل (ره) گفت: انشاالله به برکت قدوم این مهمانان عزیز، شهروندان با عزت سهندی توسعه و پیشرفت را لمس خواهند کرد و برکات سفر رئیس جمهور محترم، استان آذربایجان‌شرقی و علی‌الخصوص شهر زرخیز سهند را شامل خواهد شد.
مهندس اقبالی افزود: پارک بزرگ ۶۰ هکتاری ولایت در ۱۳ بسته سرمایه‌گذاری بالغ بر ۶۰۹۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، برکات خوبی را برای شهر جدید سهند به ارمغان خواهد آورد و اولین شاخصه و امتیاز این پروژه ،محرک اقتصاد شهری بوده که با فعال سازی ۳ بسته سرمایه‌گذاری، منجر به فعال سازی بسته های نهفته در این پروژه خواهد بود.
وی تاکید کرد: این پروژه با توجه به قرار گرفتن در مسیر شاهراه توریستی روستای تاریخی کندوان، باید شرایطی فراهم آوریم تا گردشگران با استقبال از آن، شاهد ارزش آفرینی اقتصادی شهر جدید سهند باشیم.دکتر جعفری معاون وزیر هم ضمن تسلیت ایام رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب گفت: امروز دولت انقلابی و مردمی، عزم و اراده خدمت به مردم کرده و در عرصه‌های مختلف پای کار آمده و مهمترین دغدغه دولت این است که شرایطی ایجاد کند تا مردم در فضای مناسب‌تر و راحت‌تر در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و مسائل سکونتگاهی و مسکن مشکلی نداشته باشند.
مدیرعامل شهرهای جدید گفت: پروژه‌های نهضت ملی مسکن یکی از اولویت‌های اجرایی در دستور کار می‌باشد و همانطوریکه شاهد بودیم با همکاری همکاران شرکت عمران شهر جدید سهند بالغ بر ۱۰ هزار واحد مسکونی در ابتدای خرداد ماه با دستور رئیس جمهور محترم در شهر جدید سهند آغاز کردیم و در پایان تیرماه هم بسته دوم ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را در کشور آغاز خواهیم کرد و اینها برای آن است که از فشار هزینه تامین مسکن از دوش هموطنان محترم کاسته شود.
وی خاطرنشان کرد: در کنار سکونتگاه مسکن مهم‌ترین مسئله پرداختن به پروژه‌های زیربنایی، روبنایی و خدماتی می‌باشد که باید مدنظر قرار گرفته شود.
دکتر جعفری با ابراز خرسندی از آغاز عملیات اجرایی پارک ۶۰ هکتاری ولایت افزود: امروز نیاز شهروندان در حوزه زیست اجتماعی با آغاز این پارک مرتفع و زمین و امکانات در اختیار شهروندان خواهد بود و باید تمام ظرفیت‌های موجود برای توسعه فضای اجتماعی و عمومی باید فعال شوند و این اتفاق با روحیه جهادی که از همکاران شرکت عمران شهر جدید سهند سراغ داریم، آغاز خواهد شد و ظرفیتی که شهر سهند دارد باید هم در حوزه اشتغال و هم در حوزه توسعه و پیشرفت به یک کارگاه فعال عمرانی تبدیل شود.
معاون وزیر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث توسعه سبز گفت: در فضای سبز باید از درختان مثمر استفاده کنیم و در این پارک نیز باید اتفاق بیفتد و فرهنگ‌سازی برای نگهداشت فضای سبز باید در خانواده‌ها نهادینه شود تا شهروندان احساس تعلق خاطر نمایند.
وی تاکید نمود: در حوزه پروژه‌های سرمایه‌گذاری باید از الگوی معماری ایرانی اسلامی بهره جسته و به آن توجه گردد.
در خاتمه دکتر جعفری وضعیت شهر جدید سهند را قابل قبول دانست و خاطرنشان کرد که باید به وضعیت مطلوب برسد و پارک ولایت که مزین است به ولایت، ترویج فرهنگ ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری ما بوده که انشاالله در کنار هم برای تحقق دولت کریمه آقا صاحب الزمان (عج) مفید واقع شود.