وزارتخانه ها به تعهدات اعتباری خود در سفر ریاست جمهوری عمل کنند!
وزارتخانه ها به تعهدات اعتباری خود در سفر ریاست جمهوری عمل کنند!

معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: پیگیری لازم از سوی دستگاه های اجرایی صورت بگیرد تا وزارتخانه های مربوطه نسبت به تعهدات اعتباری خود در سفر ریاست جمهوری عمل کنند.به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، بهارک نصر در جلسه […]

معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: پیگیری لازم از سوی دستگاه های اجرایی صورت بگیرد تا وزارتخانه های مربوطه نسبت به تعهدات اعتباری خود در سفر ریاست جمهوری عمل کنند.
به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، بهارک نصر در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان تعداد ۱۴۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۹ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان به تصویب رسید که تامین اعتبار مذکور از منابع مختلف پیش بینی شده است.
وی به منابع اعتباری چون منابع عمومی، شامل اعتبارات در اختیار سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، به مبلغ ۱۰میلیارد تومان تسهیلات به مبلغ ۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان، سایر منابع در اختیار وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی، صندوق کارآفرینی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و سایر ردیف ها اشاره کرد.
نصر توضیح داد: پروژه های مصوب سفر ریاست جمهوری را در قالب ۲۳ فصل تفکیک کردیم که با توجه به اهمیت فصول حمل و نقل، منابع آب کشاورزی و فصول حمایتی میزان اعتبار در این حوزه ها بیشتر است؛ به طوری که در فصل حمل نقل ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب پروژه های مصوب پیش بینی کردیم.
معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی میزان اعتبار منابع آب را سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و کشاورزی را سه هزار میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: در حوزه آب و فاضلاب ۶ پروژه داریم و جمع اعتبارات مصوب آن ۷۸۲ میلیارد تومان است.
وی یادآور شد: تخصیصی که سازمان برنامه و بودجه کشور در مرحله اول برای اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به استان اعلام کرده، یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که با همکاری استانداری بین دستگاه ها توزیع اولیه شده و بعد از بررسی های لازم نهایی خواهد شد.
نصر ادامه داد: تخصیص مراحل بعدی اعتبارات منوط بر تزریق اعتبار ابلاغی وزارتخانه ها خواهد بود و لازم است دستگاه های اجرایی تلاش کنند، وزارتخانه های مربوطه نسبت به تعهدات اعتباری خود در سفر ریاست جمهوری عمل کنند.