هفتمین اهدای عضو سال ۱۴۰۱ در مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) تبریز
هفتمین اهدای عضو سال ۱۴۰۱ در مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) تبریز

نوجوان ۱۶ ساله ای که با اهدای عضو به چهار نفر زندگی بخشیدمسئول مرکز فراهم آوری اعضاء بیمارستان امام رضا(ع) گفت: جوان شانزده ساله ای که در اثر تصادف مرگ مغزی شده بود با اجازه بزرگوارانه و ایثار گرانه خانواده اش توانست به چهار بیمار زندگی اهدا کند . به گزارش صدای آناک به نقل […]


نوجوان ۱۶ ساله ای که با اهدای عضو به چهار نفر زندگی بخشید
مسئول مرکز فراهم آوری اعضاء بیمارستان امام رضا(ع) گفت: جوان شانزده ساله ای که در اثر تصادف مرگ مغزی شده بود با اجازه بزرگوارانه و ایثار گرانه خانواده اش توانست به چهار بیمار زندگی اهدا کند .

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر صادقیان با تشریح اینکه اجازه به موقع خانواده بیمار مرگ مغزی سبب شد تا هر چهار عضو بیمار قابل پیوند باشد گفت: با تلاش تیم های پیوند متبحر یکی از کلیه های این جوان به خانم ۲۵ ساله ارومیه ای و یکی دیگر از کلیه ها به آقای ۵۴ ساله در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه پیوند زده شد.

وی در ادامه گفت: قلب این نوجوان به یک خانم ۳۷ ساله تبریز پیوند زده شد و کبد به یک خانم ۳۲ ساله اهل پارس آباد پیوند زده شد .

دکتر صادقیان ضمن تقدیر از تمامی عوامل درگیر در این پروسه مخصوصا اعضاء دانشمند پیوند مرکز برای خانواده بزرگوار این عزیز از دست رفته صبر آرزو کرد. روحشان شاد و یادشان گرامی باد .

بنا به همین گزارش: هر چهار پیوند انجام شده با موفقیت انجام شده و حال عمومی هر چهار نفر خوب است .