رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:لازمه توسعه و پیشرفت اقتصادی ایجاد همگرایی فرهنگی است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:لازمه توسعه و پیشرفت اقتصادی ایجاد همگرایی فرهنگی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: توسعه و رفع واگرایی های فرهنگی بسیار مهم بوده و در واقع لازمه توسعه و پیشرفت در تمام زمینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، همگرایی فرهنگی است.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار […]

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: توسعه و رفع واگرایی های فرهنگی بسیار مهم بوده و در واقع لازمه توسعه و پیشرفت در تمام زمینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، همگرایی فرهنگی است.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار کرد: تهییج و ترغیب جامعه برای به دست آوردن ظرفیت‌های مطلوب رشد و توسعه، توسط فرهنگ رخ می‎دهد.
فرشکاران متذکر شد: برای مدیریت بهینه منابع باید راهکارهایی پیدا و منابع را با توجه به شرایط و اولویت های موجود استان توزیع کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی بر لزوم توجه جدی به برنامه محوری تاکید و تصریح کرد: اگر صرفا به اعتبارات دولتی تکیه کنیم نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: در شرایط فعلی جامعه توسعه و رفع واگرایی های فرهنگی بسیار مهم بوده و در واقع لازمه توسعه و پیشرفت در تمام زمینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، همگرایی فرهنگی است.
در این دیدار، مدیر کل کتابخانه های عمومی به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های استان پرداخت و گفت: کتابخانه های عمومی استان معمولا بالای ۵۰ سال قدمت داشته و در نتیجه از لحاظ وضعیت فیزیکی و استحکام دچار مشکلات هستند.
اسد بابایی ابراز داشت: با این اوصاف یکی از بزرگترین کتابخانه عمومی کشور با ۶۰ هزار متر مربع زیربنا و ۱۱ هزار متر مربع مساحت متعلق به همین استان است که باید در خصوص رفع پاره ای از مسایل زیر ساختی آن چاره اندیشی گردد.
وی توضیح داد: کتابخانه مرکزی تبریز یکی از بزرگترین مخازن کتب خطی کشور را داراست.
بابایی در این جلسه خواستار توجه به کتابخانه تربیت به عنوان اولین کتابخانه دولتی ایران شد که سالیان متمادی در حال بازسازی بوده و اتمام آن نیازمند اعتبار ویژه استانی است.