ایجاد اشتغال و مسکن در اولویت کاری کمیته امداد استان آذربایجان شرقی
ایجاد اشتغال و مسکن در اولویت کاری کمیته امداد استان آذربایجان شرقی

به گزارش صدای آناک،غلامعلی ملامهدی در جمع خبرنگاران افزود: : کمیته امداد فقر را مدیریت کرده و بر افراد قابل تحمل می کند و اگر قدمهایی برای امرار معاش این افراد برداشته نشود، منجر به افزایش بزهکاری و سرقت می شود ملامهدی گفت: باتوجه به ساخت مسکن محرومان را از دیگر اولویت های کمیته امداد […]

به گزارش صدای آناک،غلامعلی ملامهدی در جمع خبرنگاران افزود: : کمیته امداد فقر را مدیریت کرده و بر افراد قابل تحمل می کند و اگر قدمهایی برای امرار معاش این افراد برداشته نشود، منجر به افزایش بزهکاری و سرقت می شود

ملامهدی گفت: باتوجه به ساخت مسکن محرومان را از دیگر اولویت های کمیته امداد برشمرد  سال گذشته یک هزار مسکن محرومان افتتاح شد و امسال در هفته دولت ۷۰۰ مسکن تحویل مددجویان می شود.

وی همچنین گفت: با بیان اینکه هم اکنون بیش از۷۸هزار نفر خانوار و ۱۴۸ هزار نفر مددجو استان تحت پوشش کمیته امداد در استان آذربایجان شرقی هستند سال گذشته ۳۶ میلیارد تومان درآمد از محل صدقات داشتیم که کل آن در داخل استان به نیازمندان پرداخت می‌شود. امسال نیز برنامه داریم تا در سال جاری ۴۶ میلیارد تومان صدقه در استان جمع آوری کنیم.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین گفت: سال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار کمیته امداد گذاشته شد که این نهاد موظف به ایجاد ۱۶ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی بود و در پایان سال برای ۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

ملامهدی مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی از افزایش دو برابری تسهیلات اشتغالزایی خبر داد و با بیان اینکه امسال ۴۵ هزار سهمیه ایجاد اشتغال به استان اختصاص یافته است که سهم کمیته امداد ۲۵ هزار فرصت شغلی است و نیز خاطرنشان کرد: امسال یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد ۲۵ هزار فرصت شغلی به کمیته امداد اختصاص یافته است.

غلامعلی ملامهدی افزود: با بیان اینکه سال گذشته ۴۷۲ میلیارد تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش پرداخت کرده‌ایم ماهانه ۴۳ میلیارد تومان مستمری به مددجویان استان پرداخت می‌شود

کمیته امداد آذربایجان شرقی برای ساخت مسکن در سال جاری را ۲ هزار و ۵۰۰ مسکن اعلام و ۶۶۰ مددجو در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که هزینه آورده اولیه آن برعهده کمیته امداد است.

وی در ادامه به تعداد زنان بی سرپرست تحت پوشش کمیته امداد اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۳۸۵ نفر از زنان بی سرپرست زیر ۵۰ سال تحت پوشش هستند که مشغول شدند و بیمه تامین اجتماعی دارند. 

ملامهدی ادامه داد: بحث بیمه در کشورهای دیگر جا افتاده است، اما فعالیت این حوزه در کشور ما کمرنگ است، افرادی که به سنی میرسند که نیاز به حمایت بیمه دارند، نمیتوانند از این امکان بهره ببرند و به اینجا مراجعه می کنند.