فرماندار هشترود از نبود کشتارگاه دام در این شهرستان انتقادکرد
فرماندار هشترود از نبود کشتارگاه دام در این شهرستان انتقادکرد

به گزارش صدای آناک،علیرضا توری در جلسه دامپزشکی افزود : نبود کشتارگاه دام و طیور در این شهرستان باعث شده قیمت انواع گوشت در هشترود نسبت به سایر شهرها بیشتر باشد. وی گفت : هم اکنون قصابان و مرغ فروشان جهت ذبح دام خود به شهرهای دیگر می روند و این کار علاوه بر افزودن […]

به گزارش صدای آناک،علیرضا توری در جلسه دامپزشکی افزود : نبود کشتارگاه دام و طیور در این شهرستان باعث شده قیمت انواع گوشت در هشترود نسبت به سایر شهرها بیشتر باشد.

وی گفت : هم اکنون قصابان و مرغ فروشان جهت ذبح دام خود به شهرهای دیگر می روند و این کار علاوه بر افزودن نرخ کرایه و هزینه کشتارگاه باعث بروز حوادث جاده ای می شود.

توری گفت : از هر سرمایه گذاری که بتواند در این شهرستان با توجه به وجود دام زیاد و مرغداری های زیاد در امر احداث کشتارگاه صنعتی اقدام کند حمایت همه جانبه خواهیم کرد.

فرماندار هشترود افزود : وجود این شهرستان در کنار اتوبان پیامبر اعظم و آزاد راه هشترود مراغه و نزدیکی به مرکز کشور و استان و کشورهای غرب کشور می تواند موقعیت عالی برای سرمایه گذاری در همه جوانب باشد.

نوشهری رئیس دامپزشکی هشترود هم گفت : در ۶ ماهه اول امسال بیش از ۵۲ هزار راس دام سبک و سنگین بر علیه بیماری تب مالت در شهرستان واکسینه شده اند.وی گفت : در این‌مدت همچنین بیش از ۲ تن فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف معدوم شده است.

نوشهری گفت : با تلاش های صورت گرفته هیچ گونه بیماری مشکوک در شهرستان مشاهده نشده و واکسیناسیون همچنان ادامه دارد