دکتر علی رستمی :پروژه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران سرمایه‌گذاری می‌شود
دکتر علی رستمی :پروژه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران سرمایه‌گذاری می‌شود

به گزارش صدای آناک دکتر علی رستمی در آیین کلنگ‌زنی ۳ پروژه ورزشی، خدماتی و زیرساختی شهرستان ورزقان با اشاره به این‌که در مجموعه شرکت مس هم‌قسم شده‌ایم تا طرح‌های توسعه‌ای در آذربایجان‌شرقی اجرایی شود، اظهار داشت: تولید ۴۰۰ هزار تُن کاتد مس در آذربایجان‌شرقی که آرزوی دیرینه همه ما بوده، تحقق می‌یابد. مدیرعامل شرکت […]

به گزارش صدای آناک دکتر علی رستمی در آیین کلنگ‌زنی ۳ پروژه ورزشی، خدماتی و زیرساختی شهرستان ورزقان با اشاره به این‌که در مجموعه شرکت مس هم‌قسم شده‌ایم تا طرح‌های توسعه‌ای در آذربایجان‌شرقی اجرایی شود، اظهار داشت: تولید ۴۰۰ هزار تُن کاتد مس در آذربایجان‌شرقی که آرزوی دیرینه همه ما بوده، تحقق می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از اجرای پروژه تولید برق ۲۵۰ مگاواتی خورشیدی در آذربایجان‌شرقی خبر داد و افزود: مناقصه پروژه تولید برق خورشیدی در استان در حال برگزاری است و از ماه آینده پیمانکار مستقر خواهد شد و حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه ۱۴۰ میلیون یورو است.

وی به همکاری شرکت مس با دانشگاه‌های تبریز و سهند در حوزه دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: بنا داریم تا از تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان‌شرقی با حوزه تخصصی مس و غیر مس حمایت کنیم.

دکتررستمی بابیان این‌که شرکت مس برای اولین‌بار از جوان متخصص بومی ورزقان در مدیریت مجتمع مس سونگون استفاده می‌کند، یادآور شد: استفاده از ظرفیت جوانان بومی و کاربلد را ادامه می‌دهیم و بنا داریم تا صنعت مس را به جوانان بومی و انقلابی آذربایجان‌شرقی بسپاریم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: پروژه‌هایی که امروز کلنگ‌زنی شد در سال ۹۷ مصوب شده و ولی متأسفانه به مرحله اجرا نرسیده بود. در این راستا پیمانکار قوی برای کمپ ورزشی بین‌المللی ورزقان انتخاب و قراردادش نیز ابلاغ شده تا در اسرع وقت عملیات اجرایی را شروع کند. در فاز نخست کمپ ورزشی ۷۰۰ میلیارد تومان و فاز دوم نیز ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: پس از تکمیل و بهره‌برداری از کمپ ورزشی شهرستان ورزقان، از وزارت ورزش و جوانان انتظار داریم تا مقدمات رفت و آمد تیم‌های ملی به این شهرستان را فراهم کنند، بنا داریم تا ۲ ماه آینده طبق قول مدیر مجتمع مس سونگون، بزرگراه خواجه-ورزقان به اتمام برسد و این پروژه با عمر ۱۰ ساله تحویل مردم شهرستان ورزقان شود.

رستمی با تأکید بر این‌که شهرستان ورزقان فاقد سیستم تصفیه‌خانه شبکه فاضلاب شهری است، اظهار کرد: مصمم شدیم تا در مجمع شرکت مس، مصوبه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهری ورزقان را اخذ کنیم، در این پروژه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران سرمایه‌گذاری می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، احداث سایت اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع ارسباران در ورزقان را نتیجه توافق منابع طبیعی و محیط زیست با شرکت مس عنوان کرد و گفت: تنها تقاضایی که داریم این است تا همکاری صورت گیرد، چراکه قصد داریم ظرفیت تولید کنسانتره مس را در ورزقان به ۲ میلیون تُن افزایش دهیم و لازمه افزایش تولید، توسعه است و از طرفی منابع طبیعی زمین در اختیار ما گذاشته و محیط نیز همکاری کند.