دکتر رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:آزمایشگاه مرجع معدنی در آذربایجان شرقی ایجاد می‌شود
دکتر رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:آزمایشگاه مرجع معدنی در آذربایجان شرقی ایجاد می‌شود

به دنبال ایجاد آزمایشگاه مرجع معدنی در شمال غرب و با رویکرد استان آذربایجان شرقی هستیم. به گزارش صدای آناک ، دکتر علی رستمی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران این مطلب را در جلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز که با حضور رییس اتاق تبریز، مسئولان دولتی، نمایندگان مردم استان در […]

به دنبال ایجاد آزمایشگاه مرجع معدنی در شمال غرب و با رویکرد استان آذربایجان شرقی هستیم.

به گزارش صدای آناک ، دکتر علی رستمی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران این مطلب را در جلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز که با حضور رییس اتاق تبریز، مسئولان دولتی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی برگزار شد، عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران در این نشست از حاشیه مطلوب سود صنعت مس و اشتغال ۲۸ هزار نفری در این شرکت خبر داد.
وی با اشاره به کم بودن تعداد شرکت های مهندسی و اکتشاف معدنی در استان گفت: استان آذربایجان شرقی با توجه به ظرفیت‌های بالای علمی و انسانی که در حوزه معدن دارد، باید دارای تعداد زیادی شرکت مهندسی در حوزه مهندسی و اکتشاف معدنی باشد که در صورت شکل گیری این نوع شرکت‌ها، می توان مجتمع مس سونگون را به برگزاری مناقصه بین شرکت‌های مهندسی و معدنی استان سوق داد.
وی ادامه داد: برای نیل به هدف برنامه‌ریزی شده در استان، باید یک میلیون تن دیگر کنسانتره تولید شود که برای این حجم کنسانتره، سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومانی برنامه‌ریزی و در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران با اشاره به برنامه شرکت برای ایجاد صنایع پایین دستی مس در استان گفت: شرکت ملی مس آمادگی خود را برای توسعه سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دست مس بصورت مشارکتی با بخش خصوصی و تعاونی اعلام می‌نماید.
وی همچنین با اشاره به اینکه این شرکت چند صد میلیارد بابت مسئولیت اجتماعی در منطقه هزینه کرده است، افزود: پروژه‌های راه‌سازی، باشگاه ورزشی، طرح‌های فاضلاب شهری و دیگر پروژه‌های مشابه در منطقه توسط شرکت اجرایی شده است.
دکتر رستمی درخصوص انتقال حساب های مجتمع مس سونگون به استان نیز گفت: ۳۰ درصد از نقدینگی شرکت ملی صنایع مس ایران در بانک‌های استان متمرکز شده است.
وی با بیان اینکه در خصوص پرداخت مالیات در استان آذربایجان شرقی نیز مذاکراتی با سازمان مالیاتی صورت‌گرفته و روند در حال انجام است، افزود: در خصوص تشکیل شرکت مس آذربایجان که در سفر ریاست جمهوری به استان تصویب شده، موضوع به مشاور ارجاع شده تا مطالعات لازم صورت گیرد و البته مشاور نیز تشکیل شرکت را به ما توصیه کرده است. در این خصوص انتظار می رود طی دو سه ماه آینده، در این حوزه خبرهای خوبی خواهیم داشت.