شهردار عنوان کرد:عملکرد ۲۰۰ درصدی مدیریت جدید شهری تبریز در حوزه عمرانی
شهردار عنوان کرد:عملکرد ۲۰۰ درصدی مدیریت جدید شهری تبریز در حوزه عمرانی

به گزارش صدای آناک،شهردار تبریز گفت: غیر از پروژه مترو، شهرداری در دوره جدید عملکرد ۲۰۰ درصدی در حوزه عمرانی داشته است. با این حال تلاش داریم تا پایان سال، چند مسیر جدید به اتمام برسد و برای سال آینده نیز تلاش می‌کنیم پروژه‌های مسیرگشایی در همان سال تمام شود. یعقوب هوشیار، روز یکشنبه، اول […]

به گزارش صدای آناک،شهردار تبریز گفت: غیر از پروژه مترو، شهرداری در دوره جدید عملکرد ۲۰۰ درصدی در حوزه عمرانی داشته است. با این حال تلاش داریم تا پایان سال، چند مسیر جدید به اتمام برسد و برای سال آینده نیز تلاش می‌کنیم پروژه‌های مسیرگشایی در همان سال تمام شود.

یعقوب هوشیار، روز یکشنبه، اول آبان ماه، در جلسه شورای اسلامی شهر، گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر امیدواریم بتوانیم عقب ماندگی سال‌های گذشته در مدیریت شهری تبریز را جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تبریز با انبوهی از پروژه‌های ناقص مواجه است، اظهار کرد: توضیح در مورد این پروژه‌های راکد و ناقص، همانند پروژه پسماند، نیاز به ساعت‌ها گزارش دارد. پروژه مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب باید چهار، پنج سال پیش تمام می‌شد اما این اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: پروژه مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب تا پایان سال به اتمام می‌رسد؛ چون این موضوع دغدغه مردم است. تلاش ما نیز تمرکز بر روی دغدغه‌های مردم است.

هوشیار عملکرد شهرداری تبریز در حوزه عمرانی را ۲۰۰ درصد عنوان کرد و افزود: غیر از پروژه مترو، شهرداری تبریز در دوره جدید عملکرد ۲۰۰ درصدی در حوزه عمرانی داشته است. با این حال تلاش داریم تا پایان سال، چند مسیر جدید به اتمام برسد و برای سال آینده نیز تلاش می‌کنیم پروژه‌های مسیرگشایی در همان سال تمام شود.

وی تمرکز شهرداری تبریز را در مباحث اولویت‌دار همچون مترو و پروژه‌های مسیرگشایی دانست و گفت: از سال ۹۲ تاکنون فقط ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده اما امسال ۳۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال خریداری می‌شود. امیدوارم با حمایت شورای اسلامی شهر، بتوانیم این عقب ماندگی سال های گذشته در مدیریت شهری تبریز را جبران کنیم.

شهردار تبریز عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم فاز ۱ خط ۲ قطار شهری را در دوره فعلی شورای اسلامی شهر تبریز به بهره‌برداری برسانیم. با همراهی اعضای محترم شورای اسلامی شهر، خواهیم دید که عملکرد شهرداری تبریز در پایان سال خیلی بالا خواهد بود.

وی همچنین از تلاش برای تحقق بودجه کامل در حوزه مسیرگشایی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در هر یک از مناطق دهگانه تبریز حداقل یک پروژه مسیرگشائی تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

هوشیار، با اشاره به اجرای پروژه‌های مسیرگشایی در مناطق دهگانه، اظهار کرد: علاوه بر سه پروژه مهم مسیرگشایی، شهرداری تبریز مسیرگشایی خیابان های ابرار و شهید بی مثل، دو خیابان در منطقه ۳، خیابان صنعت در منطقه ۶، خیابان سعید در منطقه ۷، خیابان آرامیان در منطقه ۸، چند خیابان در منطقه ۹ و خیابان علی بقال در منطقه ۱۰ را در دست اجرا دارد.

وی ادامه داد: در کنار این پروژه‌ها، پروژه چوخورلار نیز در مراحل نهایی است. پروژه‌ای که ۴۵ میلیارد هزینه کرده‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم تا ۶۵ میلیارد هزینه کنیم.

شهردار تبریز عنوان کرد: تلاش داریم تا پایان سال تحقق بودجه کامل در حوزه مسیرگشایی داشته باشیم. همچنین در هر یک از مناطق دهگانه تبریز حداقل یک پروژه مسیرگشائی تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی در طول زمان مورد تغییر قرار می‌گیرند، گفت: تا به امروز در شهرداری تبریز مهندسی ارزش صورت نگرفته است. ما برای اولین بار در پروژه ها ساختار شکست را به کار بردیم. مثلا امروز می‌دانیم در پل شهید فروزنده چه کار می‌خواهیم انجام دهیم.

هوشیار اظهار کرد: بالاترین نمود پروژه‌های حمل و نقل و ترافیک، مترو است. گاهی در مقاطع مختلف چون تصمیم‌گیری با شهرداری نبوده، فوریت پروژه تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به لایحه شهرداری تبریز مبنی بر توانمندسازی بانوان بی سرپرست و سرپرست خانوار گفت: یکی از بخش‌های اصلی آسیب‌پذیر در حوزه اجتماعی مربوط به بانوان بی سرپرست و سرپرست خانوار است که شهرداری تبریز در راستای عمل به رسالت اجتماعی خود به هر کدام از بانوان سرپرست خانوار شهر تبریز ۳۰ میلیون تومان وام کم‌بهره اعطا خواهد کرد.

وی افزود: بر همین اساس با بانک‌های عامل توافق شده است تا مبلغ ۷۰ میلیارد ریال از محل فروش خودروهای تشریفات تامین کرده و مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال نیز از طریق تسهیلات بانکی فراهم شود.

هوشیار یادآور شد: طبق برآوردها، پیش‌ بینی می‌شود در این دوره از شورای اسلامی شهر تبریز برای سه هزار نفر از بانوان بی سرپرست و سرپرست خانوار تسهیلات کم‌بهره اعطا شود.