ارتقاء جایگاه عضویت آزمایشگاه‌های XRD، شیمی مدرن و علوم اعصاب شناختی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز به سطح “توانمند”
ارتقاء جایگاه عضویت آزمایشگاه‌های XRD، شیمی مدرن و علوم اعصاب شناختی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز به سطح “توانمند”

براساس اعلام شبکه‌ی آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جایگاه عضویت آزمایشگاه‌های XRD، شیمی مدرن و علوم اعصاب شناختی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز به سطح “توانمند” ارتقاء یافت. به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر ابوالفضل توتونچی، رییس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: این ارتقاء براساس […]

براساس اعلام شبکه‌ی آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جایگاه عضویت آزمایشگاه‌های XRD، شیمی مدرن و علوم اعصاب شناختی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز به سطح “توانمند” ارتقاء یافت.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر ابوالفضل توتونچی، رییس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: این ارتقاء براساس آخرین نتایج ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های عضو شبکه‌ی آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و طبق دستورالعمل عضویت در این شبکه صورت گرفته است.

دکتر توتونچی در ادامه خاطرنشان کرد: عملکرد سالانه‌ی آزمایشگاه‌ها در کنار سایر مراکز عضو، ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شود و ارتقاء نوع عضویت و همچنین بهره‌مندی از حمایت‌های این شبکه، با توجه به امتیاز کسب شده در ارزیابی و طبق دستورالعمل‌های شبکه انجام می‌گردد.

 آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریزبا ۹ آزمایشگاه تخصصی و ۱۶ آزمایشگاه در دانشکده‌های دانشگاه در رشته‌های متعدد از جمله، مواد، شیمی مدرن، آب و پساب، پلیمرچاه‌های پتروشیمی و پالایشگاه، علوم اعصاب شناختی، پیش نشان‌گرههای زمین لرزه، سلول‌های بنیادی و زیست فناوری، فرآوری مواد پیشرفته، مخازن هیدورکربنی، نانو شناسی، میکروسکوپ الکترونیکی روبشی، و پراش اشعه‌ی ایکس فعالیت می‌کند.

این آزمایشگاه با دارابودن تجهیزات و دستگاه‌های مدرن و مطابق با فناوری‌های روز دنیا، ارتباط خوبی با صنایع داشته به‌طوریکه غیر از خدمات پژوهشی، بیش از ۵۰ درصد از ۶ هزار آنالیز در طول سال مربوط به صنایع استان است.