بررسی اختلاف پلاک‌های مرزی استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل
بررسی اختلاف پلاک‌های مرزی استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل

هیأت‌های تخصصی منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل اختلافات و تداخل پلاک‌های مرزی دو طرف را مورد بحث و بررسی قرار دادند. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی، طی نشستی با حضور مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های آذربایجان شرقی و […]

هیأت‌های تخصصی منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل اختلافات و تداخل پلاک‌های مرزی دو طرف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی، طی نشستی با حضور مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل و همچنین معاونان حفاظت و امور اراضی و کارشناسان مربوطه، مسأله تداخل و اختلاف پلاک‌های عرصه‌های منابع طبیعی بین دو استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طی این نشست پس از بررسی‌های کارشناسی، تمهیدات لازم برای حل اختلافات بهره برداران عرصه‌های مرتعی مرز بین دو استان اتخاذ شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در حاشیه این نشست گفت: در شهرستان‌های اهر، هوراند، سراب و میانه تعدادی پلاک‌های اختلافی و متداخل با استان اردبیل داریم و در این نشست تخصصی برای حل مشکلات موجود، بررسی‌های اولیه فنی و کارشناسی انجام شد.

سیروس داودی افزود: عشایر و بهره برداران عرصه‌های مرتعی مشترک بین دو استان سال‌ها بود که به دلیل تداخل‌ها در تقسیمات کشوری بین دو استان دچار مشکل بودند و ما با همکاری و تعامل نزدیک همکاران اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل راهکار‌ها و تدابیر لازم برای حل این مشکلات را تدوین کردیم.

وی ادامه داد: تا پایان آبان ماه جاری تصمیمات نهایی برای تعیین تکلیف پلاک‌های متداخل بین تقسیمات کشوری دو استان را اتخاذ خواهیم کرد تا انشاالله مشکلات مرتع‌داران و بهره برداران عرصه‌های طبیعی بین دو استان حل شود.

این گزارش می‌افزاید، پیش از این مرتع‌داران و عشایر عرصه‌های طبیعی بین دو استان به دلیل تداخل اراضی ملی و مرتعی تحت بهره‌برداری خود با تقسیمات سیاسی دو استان با مشکلات اداری مواجه بودند.