نشست منطقه‌ای، تخصصی و آموزشی دفاتر حراست صنعت آبفا در شمال غرب کشور با حضور مدیران و کارکنان حراست شرکت‌های آبفای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان
نشست منطقه‌ای، تخصصی و آموزشی دفاتر حراست صنعت آبفا در شمال غرب کشور با حضور مدیران و کارکنان حراست شرکت‌های آبفای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان

اولین نشست منطقه‌ای، تخصصی و آموزشی دفاتر حراست صنعت آبفا در شمال غرب کشور با حضور مدیران و کارکنان حراست شرکت‌های آبفای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به میزبانی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی برگزار شد. به گزارش صدای آناک به نقل ازدفتر روابط عمومی آبفای استان آذربایجان شرقی، مدیرکل حراست […]

اولین نشست منطقه‌ای، تخصصی و آموزشی دفاتر حراست صنعت آبفا در شمال غرب کشور با حضور مدیران و کارکنان حراست شرکت‌های آبفای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به میزبانی شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش صدای آناک به نقل ازدفتر روابط عمومی آبفای استان آذربایجان شرقی، مدیرکل حراست آب وفاضلاب کشور در این نشست ضمن تسلیت ایام فاطمیه از میزبانی آبفای استان آذربایجان شرقی در برگزاری این نشست قدردانی و وظایف و رسالت مدیران حراست در ادارات  را بسیار سخت و حساس عنوان کرد و گفت: مدیران حراست بازوان قوی و مایه دلگرمی مسئولین می باشند.
مهندس عرب نژاد افزود: نگاه به حراست در ادارات باید بیشتر به صورت پدیده محور باشد نه حادثه محور چرا که از آسیب های نگاه حادثه محور و سوژه محور  ماندن در گذشته و عدم توانایی در پیش بینی مسائل در آینده می‌باشد.
وی به استقلال، تعامل، علمی و کارآمد بودن همچنین  نقش آفرینی و اثر گذاری حراست تاکید کرد و افزود: مشارکت همه مجموعه ادارات با حراست ضامن امنیت مثبت ادارات هست.
مدیرکل حراست آب وفاضلاب کشور ادامه داد: مدیریت تامین و توزیع آب شهروندان کار بسیار حساس و پرمشغله‌ای است که نیازمند هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف است که نقش حراست‌ بسیار تعیین‌کننده است.
مهندس عرب نژاد اظهار کرد: مجموعه حراست‌ باید با آینده نگری به درک شرایط و موقعیت‌های آتی دست پیدا کند چراکه امروز دیگر نباید صرفا به مقوله پیش‌گیری اکتفا کرد.
وی حراست اجتماعی را مهم و رمز پویایی داست و خاطر نشان کرد: اگر امروزه اداره ای امن است به جز بهره مندی از مشارکت سرمایه های انسانی و معنوی ممکن نبود.
مدیرکل حراست آب وفاضلاب کشور افزود: نگاه همه ما باید به آینده باشدو باید در مسیر و نقشه راهی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند،و در جهت جهاد تبیین گام برداریم .
وی افزود :باید عملکرد و تلاش کارکنان صنعت آب و فاضلاب به دید عموم رسیده و روشنگری گردد و مدیران حراست باید به مقوله آب و فاضلاب نگاه تخصصی و امنیتی داشته باشند لذا در شرایط حساسی قرار داریم اگر الان در آرامش قرار داریم حاصل امنیت می باشد .
مهندس عرب نژاد سخت کوشی ، خدمت صادقانه و کار جهادی را را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید کاراساسی و زیربنایی را همراه با مدیریت جهادی و صادقانه و با عدالت محوری انجام دهیم و درون زا باشیم.
وی با تاکید بر این که وظیفه اصلی حراست، پیشگیری از وقوع تخلف نه مچگیری است افزود:  حراست با همراهی و همدلی در کنار مدیران هر اداره و سازمانی می‌تواند در کارآمدی و ایجاد آرامش آن سازمان نقش موثری داشته باشد.
مدیرکل حراست آب وفاضلاب کشور ادامه داد: «دستگاه‌های دولتی و حراستی باید مراقبت کنند حریم خصوصی زندگی مردم و اسرار آن‌ها محفوظ بماند» و عوامل اجرایی در حراست باید به گونه‌ای عمل کنند تا از به‌وجود آمدن تنش‌های بی‌مورد جلوگیری شود.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آبفای استان در این نشست ضمن خیر مقدم به مدیران حراست شمالغرب کشور، وظایف و رسالت مدیران حراست را بسیار سخت و حساس عنوان کرد و گفت: ایجاد امنیت، حفاظت از سرمایه انسانی و حفظ کیان سازمان ها از عمده‌ترین وظایف حراست است.
مهندس خانی توسعه و امنیت ادارات را مرهون تلاش و زحمات  شبانه روزی حوزه حراست دانست و افزود: مدیران حراست به دلیل طیف وسیع مخاطبان خود در محیط های اداری از مسئولیت خطیری برخوردار می باشند.
وی تصریح کرد: سعه صدر،تلاش شبانه روزی، تعامل  سازنده ، صبوری، درستکاری توجه به آموزه های دینی و صداقت را از مهمترین ویژگی های مدیران حراست دانست و اظهار کرد: حراست ادارات باید دانش بنیان و به روز باشند و به آخرین یافته های علمی و ابزارهای نوین خود را مجهز و مسلح کنند تا کاهش آسیب ها و جرایم را شاهد باشیم.
مدیرعامل آبفای استان آذربایجان شرقی ادامه داد: منابع تامین کننده آب شهرستان تبریز از ۴ منبع خط آبرسانی زرینه رود ۵۵ درصد، خط آبرسانی نهند ۱۳ درصد، چاه ها ( هروی، سعید آباد، قزلجه میدان) ۳۱ درصد و قنوات ۱ درصد تامین می شود که ۶۹ شهر با ۴ میلیون نفر جمعیت شهری و ۲۷۶۰روستا را پوشش می دهد.
مهندس خانی اظهار کرد: از ۲ هزار ۷۶۰ روستا استان ۲ هزار روستا مشکل تامین آب ندارند اما ۷۶۰ روستا به دلیل خشکسالی های اخیر که ۲۵ درصد کاهش بارش داشتیم بر چاه ها و چشمه ها تاثیر گذاشته که باعث مشکل برای تامین آب پایدارهستند.
وی تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب استان اقدامات پیشگیرانه خود برای جبران کسری آب شرب کلانشهر تبریز را با برنامه ریزی های مناسب کوتاه و بلند مدت انجام می دهد تا شهر مشکلی در تامین آب شرب نداشته باشد.