حضور ۳ گروه برگزیده همخوانی از آذربایجان شرقی در مسابقات کشوری نغمات دینی
حضور ۳ گروه برگزیده همخوانی از آذربایجان شرقی در مسابقات کشوری نغمات دینی

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از حضور سه گروه همخوانی و همچنین راه یابی نمایندگان شایسته استان در بخش دعاخوانی برادران و خواهران و اذان در بخش برادران از استان در مسابقات کشوری نغمات دینی خبر داد. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی اداره کل اوقاف […]

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از حضور سه گروه همخوانی و همچنین راه یابی نمایندگان شایسته استان در بخش دعاخوانی برادران و خواهران و اذان در بخش برادران از استان در مسابقات کشوری نغمات دینی خبر داد.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، محمدعلی فاضلی نسب در نشست توجیهی برگزیدگان مسابقات نغمات مرحله استانی، ضمن تبریک موفقیت چهره‌های قرآنی استان، خاطرنشان کرد: راهیابی سه گروه برتر همخوانی از استان به مسابقات کشوری نغمات جای خوشحالی دارد و نشان دهنده توانمندی جامعه قرآنی استان است.

وی افزود: لازم است تا دستگاه‌های فرهنگی از تمامی فعالیت‌های قرآنی استان از جمله قرائت، حفظ، نغمات و تفسیر پشتیبانی لازم را انجام دهند تا در آینده بتوانیم جامعه قرآنی توانمندی در استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: بدون شک موفقیت قهرمانان قرآنی در عرصه کشوری و بین المللی تاثیر بسزایی در ایجاد جامعه قرآنی خواهد داشت و بیش از پیش خانواده‌ها به طرف آموزش قرآن سوق پیدا می‌کنند.

فاضلی نسب گفت: اگر بخواهیم جامعه‌ای با نشاط و خانواده سالم و پایدار داشته باشیم باید به آموزش‌های قرآنی و سبک زندگی قرآنی عمل کنیم و مسیر عمل به سبک و سیره قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی نیز از آموزش قرآن و گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه می‌گذرد.

وی افزود: اگر بخواهیم خانواده‌های ما و جوانان و نوجوانان ایرانی از گزند توطئه‌های دشمنان و افکار آلوده مصون باشند باید خانواده ها با فرهنگ قرآنی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تربیت یافته و در زندگیشان عجین شود.

بر اساس این گزارش، با عنایات خداوند متعال و با همت و تلاش چهره‌های قرآنی استان و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان، سه گروه همخوانی و تواشیح از آذربایجان شرقی از مرحله استانی به مرحله مسابقات کشوری نغمات دینی سالجاری راه یافتند.

این سه گروه همخوانی با نام‌های رضوان، نصر و معارج در اواخر دی ماه ۱۴۰۱ در مرحله کشوری مسابقات نغمات که در استان قزوین برگزار خواهد شد، با نمایندگان سایر استان‌های کشور به رقابت می‌پردازند.