مدیرکل آموزش و پرورش استان در برنامه مشق احسان:خصوصیات آرمانی و اعتقادی «ایثار و نوع دوستی» ایرانیان در جایگاه تعلیم و تربیت شکل گرفته است
مدیرکل آموزش و پرورش استان در برنامه مشق احسان:خصوصیات آرمانی و اعتقادی «ایثار و نوع دوستی» ایرانیان در جایگاه تعلیم و تربیت شکل گرفته است

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در آیین مشق احسان گفت: خصوصیات آرمانی و اعتقادی «ایثار و نوع دوستی» ایرانیان در جایگاه تعلیم و تربیت شکل گرفته است. به گزارش صدای آناک به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، علیرضا صیادی در برنامه […]

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در آیین مشق احسان گفت: خصوصیات آرمانی و اعتقادی «ایثار و نوع دوستی» ایرانیان در جایگاه تعلیم و تربیت شکل گرفته است.

به گزارش صدای آناک به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، علیرضا صیادی در برنامه مشق احسان با اعتقادی و قرآنی دانستن این آیین، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب سلام الله علیها، گفت: پرستاران گرامی در دوران کرونا آزمون بسیار سختی را در میدان سلامت پشت سر گذاشتند و جای قدردانی بی نهایت دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: از خصوصیات بارز حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) این بود که در همه ی لحظات عبادت را ترک نکردند و این ها تربیت یافته مکتب امامت هستند.

وی گفت: احسان یکی از موضوعات اساسی در بیانات قرآنی است و سیره و سنت ائمه اطهار می باشد و در ایران اسلامی مخصوصا دوران کرونا جلوه دیگری پیدا کرد و تمام معانی احسان تفسیر شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: در جامعه ما همدلی و مشارکتی که اتفاق افتاد بی نظیر بود و خصوصیات بارز مردم ایران احسان و نیکوکاری است که از بسیاری از جوامع متفاوت کرده است و جز خصوصیات اعتقادی و آرمانی است که ملت به آن آراسته است.

وی ادامه داد: احسان و نیکوکاری با ملت ایران عجین شده است و این فرهنگ از مدرسه شکل می گیرد.

صیادی خاطرنشان شد: در آموزش و پرورش شاهد اقدامات بیشماری در خصوص احسان و بخشش هستیم و این خصلت را معلمان عزیز در آموختن علم و هم دردی با دانش آموزان به عینه اثبات کرده اند.

وی تاکید کرد: در دستگاه تعلیم و تربیت نیز هدف این است که ایثارگری، نوع دوستی و فداکاری سیره دانش آموزان باشد.