مناسب سازی محیط شهری وادارات اهر برای تردد آسان معلولان ضروری است
مناسب سازی محیط شهری وادارات اهر برای تردد آسان معلولان ضروری است

فرماندار اهر با بیان اینکه استعداد و هنرمندی معلولان اهری قابل‌ستایش است، گفت: مناسب‌سازی محیط شهری و ادارات برای تردد آسان معلولان و سالمندان مورد تأکید است. به گزارش صدای آناک، ابوالفضل غنی‌زاده  در مراسم گرامیداشت هفته معلولین در شهرستان اهر با اشاره به این‌که معلولیت برای انسان محدودیت نمی‌آورد، افزود: اکثر معلولان اهری در […]

فرماندار اهر با بیان اینکه استعداد و هنرمندی معلولان اهری قابل‌ستایش است، گفت: مناسب‌سازی محیط شهری و ادارات برای تردد آسان معلولان و سالمندان مورد تأکید است.

به گزارش صدای آناک، ابوالفضل غنی‌زاده  در مراسم گرامیداشت هفته معلولین در شهرستان اهر با اشاره به این‌که معلولیت برای انسان محدودیت نمی‌آورد، افزود: اکثر معلولان اهری در رشته‌های مختلف دارای هنر هستند، یا به عبارتی دیگر از هر انگشت‌شان هنر می‌بارد با این ‌حال نیاز به حمایت دارند.

وی بر لزوم ارائه خدمات عمومی و رفاهی از سوی ادارات دولتی و نهادها به جامعه معلولین شهرستان اهر تأکید کرد و گفت: ۴۵۰۰ نفر در شهرستان اهر دارای پرونده توانبخشی و تحت پوشش بهزیستی بوده و از این آمار، بیش از ۴۵ درصد معلولان دچار معلولیت جسمی و حرکتی هستند.

فرماندار اهر بابیان این‌که گزارشات بهزیستی نشان می‌دهد که معلولیت جسمی و حرکتی ناشی از بیماری‌ها و حوادث گوناگون در شهرستان اهر روند افزایشی دارد، اظهار کرد: عمده مطالبات جامعه معلولین شهرستان اهر اشتغال است، اما از اینکه معادن و شرکت‌های خصوصی برای جذب نیروی انسانی از جامعه معلولین سهمیه‌ای اختصاص نداده‌اند گلایه می‌کنند.

غنی‌زاده با انتقاد از کم توجهی به مناسب‌سازی محیط شهری و ادارات برای تسهیل در تردد معلولین و سالمندان یادآور شد: با توجه به اینکه جمعیت روبه سالمندی می‌رود و هنوز محیط شهری و ادارات برای تردد آسان معلولین و سالمندان مناسب‌سازی نشده، از این‌رو از شهرداری، شورای شهر و اداراتی که نسبت به مناسب‌سازی محیط جهت تسهیل در تردد جامعه معلولین و سالمندان اقدام کنند.