استان آذربایجان شرقی میزبان جشنواره منطقه ای مطبوعات در شمال غرب کشور است
استان آذربایجان شرقی میزبان جشنواره منطقه ای مطبوعات در شمال غرب کشور است

به گزارش خبرنگار صدای آناک،اسد بابایی درنشست خبری  با اصحاب رسانه افزود: جشنواره منطقه ای مطبوعات  یکی از معتبرترین جشنواره‌های منطقه‌ای کشور است که زیر نظر معاونت مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور داوران مطرح کشوری  برگزار خواهد شد. وی در ادامه افزود:هر نفر سه اثر در سه قالب می توانند به دبیرخانه […]

به گزارش خبرنگار صدای آناک،اسد بابایی درنشست خبری  با اصحاب رسانه افزود: جشنواره منطقه ای مطبوعات  یکی از معتبرترین جشنواره‌های منطقه‌ای کشور است که زیر نظر معاونت مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور داوران مطرح کشوری  برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود:هر نفر سه اثر در سه قالب می توانند به دبیرخانه ارسال بکنند و آن آثاری که دارای مجوز رسانه از سوی مطبوعات چه مکتوب و پایگاه های خبری می توانند شرکت بکنند و آن رسانه هایی که فاقد مجوز هستند یا بولتن داخل ادارات نمی توانند شرکت بکنند

بابایی گفت: تا به این لحظه تعداد ۱۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که ۳۰ اثر از اردبیل، ۲۰ اثر از آذربایجان غربی، ۵۰ اثر از آذربایجان شرقی و ۵۰ اثر از زنجان بوده است. 

وی در خصوص عناوینی تا این لحظه به دست ما رسیده افزود: گزارش با ۴۵ مورد بیشترین سهم از آثار ارسالی را داشته و یادداشت و سرمقاله با ۲۷ مورد و تیتر با ۲۶ مورد در رده‌های بعدی قرار دارند و چندرسانه ای و کاریکاتور از کمترین مورد سهم بوده است.

بابای همچنین در خصوص کارگاههای جمعی گفت:طی مکاتبات استان با اداره مطالعات و برنامه های رسانه های کشور انجام دادیم به صورت جنبی کارگاه سوژه یابی و تیترزنی همزمان با جشنواره برگزار می شود.

خبرنگار سمیه امینی