همزمان با دهه بصیرت در آذربایجان شرقی؛مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب های «رفیق خوشبخت ما» و «قهرمان من» برگزار می شود
همزمان با دهه بصیرت در آذربایجان شرقی؛مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب های «رفیق خوشبخت ما» و «قهرمان من» برگزار می شود

به گزارش صدای آناک،همزمان با دهه بصیرت مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب های «رفیق خوشبخت ما» و «قهرمان من» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی برگزار می شود.همزمان با دهه بصیرت و ایام بزرگداشت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب های «رفیق خوشبخت ما» و «قهرمان من» […]

به گزارش صدای آناک،همزمان با دهه بصیرت مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب های «رفیق خوشبخت ما» و «قهرمان من» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی برگزار می شود.
همزمان با دهه بصیرت و ایام بزرگداشت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب های «رفیق خوشبخت ما» و «قهرمان من» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و با مشارکت اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کلانشهر تبریز، سازمان بسیج رسانه آذربایجان شرقی، نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی و صدا و سیمای مرکز استان برگزار می شود.
مسابقه کتابخوانی از کتاب «رفیق خوشبخت ما» نوشته محمد محمدی نیا و اسدالله محمدی نیا برای گروه سنی بزرگسالان و «قهرمان من» نوشته سید امیررضا نجفی برای گروه سنی کودکان بین ۷ تا ۱۲ سال در قالب پرسشنامه چهارگزینه ای و به صورت الکترونیکی از تاریخ ۱۰ لغایت ۳۰ دی ماه در بستر سامانه مسابقات نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نشانی www.samakpl.ir برگزار می شود.
شایان ذکر است کتاب «رفیق خوشبخت ما» شامل منتخبی جذاب از زندگی‌نامه و متن وصیت‌نامه شهید بزرگوار ، سردار حاج قاسم سلیمانی است. در این کتاب مخاطب در هشت فصل مختلف، با مصداق‌های متعالی اخلاق، عبادت و اخلاص سید الشهدای مقاومت، شهید سردار حاج قاسم سلیمانی رو به رو می گردد. کتاب «رفیق خوشبخت ما» با قلمی روان به همراه عکس و تصویرگری‌های جذاب نگارش شده و با استفاده از تکنولوژی‌های جدید نظیر کیوآرگرافی و واقعیت افزوده مخاطب را از طریق فیلم‌های متنوع با این شهید بزرگوار بیشتر آشنا می‌سازد.
همچنین در کتاب «قهرمان من» تعدادی کودک با شنیدن خبر شهادت پدر یکی از دوستانشان در سوریه و خواندن نامه‌ای از یک کودک سوری که به بچه‌های ایران نوشته است اطلاعات جذاب و جدیدی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کسب می‌کنند، آنها تصمیم می‌گیرند با تشکیل هیئتی به نام قاسم ابن الحسن مراسم روضه‌ای ساده را در ماه محرم برگزار کنند، در خلال این روضه آنها با ویژگی‌های شخصیتی و رشادت‌های حضرت قاسم علیه‌السلام و اشتراکات این ویژگی‌های اخلاقی با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آشنا می‌شوند.