اتمام ۱۴۰ طرح در آذربایجان شرقی/ ستاره خلیج فارس تامین کننده ۴۵ درصد مصرف بنزین کشور
اتمام ۱۴۰ طرح در آذربایجان شرقی/ ستاره خلیج فارس تامین کننده ۴۵ درصد مصرف بنزین کشور

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با اشاره به فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در کشور، گفت: ۱۴۰ طرح از طرح این قرارگاه در آذربایجان شرقی به اتمام رسیده است. به گزارش صدای آناک، اسداله  حاجی زمانی در آیین آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب ارس به دشت شبستر، افزود: طرح های قرارگاه سازندگی خاتم […]

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با اشاره به فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در کشور، گفت: ۱۴۰ طرح از طرح این قرارگاه در آذربایجان شرقی به اتمام رسیده است.

به گزارش صدای آناک، اسداله  حاجی زمانی در آیین آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب ارس به دشت شبستر، افزود: طرح های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در طول سی و سه سال گذشته در طرح های مختلف و خدمات رسانی بوده است.

وی با ارزشمند خواندن این خدمات برای مردم، اظهارداشت: اکنون با توجه به شرایط اقلیمی کشور و تنش آبی، طرح انتقال آب از ارس به تبریز و برخورداری شهرها و روستاهای این مسیر از آب از طرح های بزرگی است که قرارگاه خاتم امروز کار لوله گذاری آن را آغاز کرد.

سردار حاجی زمانی ادامه داد: با آغاز این طرح به طول ۱۱۰ کیلومتر انتقال آب از ارس به تبریز، سه و نیم میلیون نفر از آب شرب آن برخودار خواهند شد که پیش بینی شده است طی سه سال آینده این طرح به پاین برسد.

با اشاره به اینکه قرارگاه اکنون در حوزه آب و آبرسانی فعالیت می کند اظهار کرد: در حوزه آب اجرای ۶۲ سد و مخازن را و ۶۰۴ کیلومتر خط انتقال آب را انجام می دهد و ۲۰ طرح فعال در حوزه شهرسازی و آب در دست اقدام دارد.

وی با بیان اینکه قرارگاه در طول حیات خود پس از جنگ در قالب بازسازی فعالیت داشته، ادامه داد: پس از آن نیز در بخش نفت و گاز، راه و شهرسازی و فناوری اطلاعات و اکنون نیز در حوزه آب رسانی طرح های بزرگی را در دست اقدام و اجرا دارد.
سردار حاجی زمانی افزود: در حوزه نفت و گاز خلیج فارس روزانه ۴۵ میلیون لیتر بنزین برای کشور تامین می شود که به طور متوسط ۴۵درصد مصرف کشور را با وجو تهدیدات و تحریم ها تامین می کند و امید است در آینده ای نزدیک ۱۳ میلیون لیتر نیز به این ظرفیت اضافه شود.
وی اضافه کرد: در حوزه گاز نیز در فاز جنوبی ۱۵۰ میلیون لیتر مکعب  به ظرفیت تولید کنونی اضافه شده است.