افتتاح نمایشگاه آثار گلیمی باهار در راستای احیا و باز آفرینی گلیم با تکنیک زیلی (حصیری)
افتتاح نمایشگاه آثار گلیمی باهار در راستای احیا و باز آفرینی گلیم با تکنیک زیلی (حصیری)

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی از افتتاح نمایشگاه آثار گلیمی باهار در راستای احیا و باز آفرینی گلیم با تکنیک زیلی (حصیری) خبر داد.به‌گزارش صدای آناک به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، نمایشگاه آثار گلیمی باهار در راستای احیا و باز آفرینی گلیم با تکنیک زیلی (حصیری) با […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی از افتتاح نمایشگاه آثار گلیمی باهار در راستای احیا و باز آفرینی گلیم با تکنیک زیلی (حصیری) خبر داد.
به‌گزارش صدای آناک به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، نمایشگاه آثار گلیمی باهار در راستای احیا و باز آفرینی گلیم با تکنیک زیلی (حصیری) با حضور احمد حمزه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، معاونان صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی استان افتتاح شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی ادامه داد: این نمایشگاه به همت این اداره‌کل و گلیم ایرسا به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی برگزار می‌شود. در این نمایشگاه تعداد ۱۱ قطعه گلیم باز بافی شده به همراه نمونه های آنتیک از همین شیوه بافت، نمایش داده می‌شود.
حمزه زاده اظهار داشت: این نمایشگاه از ۲۸ اردیبهشت الی ۱ خرداد ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در مکان مجتمع فرهنگی ۲۲ بهمن- واقع در ابتدای سربالایی ولیعصر در حال برگزاری است.