فرزندان شاهد و ایثارگر، راه شهدا را حفظ کنند
فرزندان شاهد و ایثارگر، راه شهدا را حفظ کنند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: فرزندان بزرگوار شاهد و ایثارگر به دنبال حفظ و تقویت راه پدران ایثارگر خود باشند که در روزهای سختِ جنگِ تحمیلی با نثار جانشان حماسه‌آفرینی کرده و باعث حفظ نظام اسلامی و کشورمان شدند. به گزارش صدای آناک به نقل از«ایثار آذربایجان شرقی»، جابر ابوالفتح‌زاده در […]

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: فرزندان بزرگوار شاهد و ایثارگر به دنبال حفظ و تقویت راه پدران ایثارگر خود باشند که در روزهای سختِ جنگِ تحمیلی با نثار جانشان حماسه‌آفرینی کرده و باعث حفظ نظام اسلامی و کشورمان شدند.

به گزارش صدای آناک به نقل از«ایثار آذربایجان شرقی»، جابر ابوالفتح‌زاده در مراسم تجلیل از دختران شاهد و ایثارگر که به مناسبت سالروز ولادت باسعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر در موسسۀ فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار(صدرا) تبریز به انجام رسید، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام افزود: مراسم امروز بهانه‌ای است تا گرد هم آمده و ضمن تجلیل از ایثار و فداکاری همه ایثارگران معزّز، دختران بزرگوار شاهد و ایثارگر را مورد تکریم قرار دهیم.
وی افزود: مراسم امروز با یاد کسانی برگزار می‌شود که به بلندای نهضت انقلاب اسلامی یعنی از قبل از مقطع پیروزی انقلاب تا دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از آن، به خاطر ما جان عزیز خود را فدا کردند و به فیض شهادت رسیدند؛ این مراسم همچنین با خاطرۀ جانبازان و آزادگان عزیزی عجین است که هنوز زخم دشمن و رنج ناشی از اسارات را در وجود خود دارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی، دوران هشت سال دفاع مقدس را روزهایی دست نیافتنی توصیف و اظهار کرد: شهدا و ایثارگرانِ حماسه‌آفرین در این دوران دینداری و آرمان خواهیِ فارغ از مسایل مادّی را به نمایش گذاشتند که ترویج این سبک و سیرۀ ارزشمند، نیاز امروز جامعه است.
ابوالفتح‌زاده گفت: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران به دنبال این هستیم که فرهنگ غنی ایثار و شهادت را پاس بداریم و مراقبیم که این فرهنگ در جامعه به فراموشی سپرده نشود.
وی خطاب به دختران شاهد و ایثارگرِ حاضر در محل برگزاری مراسم افزود: از آنجا که شما نزدیک‌ترین افراد به شهدای بزرگوار و ایثارگران عزیز هستید، امیدوارم شاهد همراهی‌تان با بنیاد شهید و امور ایثارگران باشیم تا بتوانیم به شایستگی وظیفۀ حفاظت از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را ایفا کنیم.
ابوالفتح‌زاده، با دعوت از فرزندان شاهد و ایثارگر برای حفظ ارتباط با بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند اتفاق و اتحاد است و بر این اساس باید همگی دست به دست هم دهیم و در راه تحقق این هدف مشترک تلاش کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی ادامه داد: علیرغم اینکه رفع مشکلات رفاهی ایثارگران را وظیفۀ بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌دانیم اما سخت اعتقاد داریم که مهم‌ترین خواست خودِ ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار ایشان، حفظ و اشاعۀ فرهنگ ایثار و شهادت است و لذا بیشترین تمرکز خود را به این مهم معطوف کرده‌ایم.
در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی برگزار شد، گروه سرود دخترانۀ «نورا» به اجرای دو قطعه سرود زیبا به مناسبت روز دختر پرداخت که اعضای آن مورد تفقد ابوالفتح‌زاده قرار گرفتند. سخنرانی دکتر «کبری ناموران» روانشناس، اجرای نمایش طنز، برگزاری مسابقه سرگرم کننده برای شرکت کنندگان و تجلیل از برندگان، دیگر بخش‌های این مراسم بود.