رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی عنوان کرد؛ارسال بیش از ۵۰۰ مقاله به همایش «همیاری نخبگان مردم»
رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی عنوان کرد؛ارسال بیش از ۵۰۰ مقاله به همایش «همیاری نخبگان مردم»

آرش رنجبران گفت: بیش از ۵۰۰ مقاله به همایش همیاری نخبگان مردم، نهاد‌های انقلابی و دولت سیزدهم ارسال شد. به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی واحد تبریز، آرش رنجبران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در دومین دوره همایش همیاری نخبگان مردم، نهاد‌های انقلابی و دولت سیزدهم که در دانشگاه آزاد اسلامی […]

آرش رنجبران گفت: بیش از ۵۰۰ مقاله به همایش همیاری نخبگان مردم، نهاد‌های انقلابی و دولت سیزدهم ارسال شد.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی واحد تبریز، آرش رنجبران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در دومین دوره همایش همیاری نخبگان مردم، نهاد‌های انقلابی و دولت سیزدهم که در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد با اشاره به اینکه برای این همایش بیش از ۵۰۰ مقاله ارسال شده، اظهار کرد: در پی مقالات به مواردی مانند مدیریت جهادی، سواد، امنیت و حفظ تمامیت ارضی و موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری به شدت تأکید شده است.

وی با بیان اینکه امروز میزبان همایشی مردم نهاد با عنوان همیاری نخبگان و ارگان‌های انقلابی دولت برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب هستیم، افزود: انقلاب جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سال اول را با سربلندی و عزت پشت سر نهاده در حالی که ۴۰ سالگی در ادبیات سنی مقدس و دوران تکامل و بلوغ بوده، امید است در ۴۰ سال آینده مسیر اصلی خود را در راستای تحقق اهداف پیش خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب که یکی از اسناد مهم نظام انقلاب اسلامی است در سال ۱۳۹۷ توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد در حالی که پاندمی ویروس کرونا باعث شد چنانچه باید به این مسئله پرداخته نشد. یکی از وظایف جدی همه حوزه‌ها تبیین بیانیه و کمک به جاری‌سازی و تحقق اهداف عالی بوده که در این بیانیه ذکر شده است. بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به ملت بزرگ ایران به‌ویژه جوانان بوده و در ۴۰ سال آینده فرمان مدیریتی کشور را جوانان به دست گرفته که برای تحقق اهداف همه تلاش خود را به‌کار خواهند گرفت.

رنجبران  درباره وظایف دانشگاه عنوان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری رسالت اصلی دانشگاه تربیت قوه عاقله کشور بوده که در این باره نیز سه الزام وجود دارد؛ نخست اینکه دانشگاه باید درگیر مسائل کشور شده و نگاه حل مسئله داشته باشد، دومین الزام بحث تربیت و توجه به اخلاق و معنویت بوده؛ اما سومین الزام هم وجود تحول دائمی در دانشگاه است. انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور و تولد تمدن نوین اسلامی بوده که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز نخستین تأکید بر شناخت گذشته برای برداشتن گام‌های استوار در آینده است.

وی تأکید کرد: بین سخنان مقام معظم رهبری نخستین محور اصلی، بحث علم و پژوهش، دومین محور معنویت و اخلاق، سومین محور اقتصاد، چهارمین محور عدالت و مبارزه با فساد، پنجمین محور استقلال و آزادی، ششمین محور عزت ملی و محور هفتم سبک زندگی است.

مقاله امیر پورزمان از کارکنان و مدرسان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به عنوان مقاله مقاله برتر و مقام دوم در بین مقالات دومین دوره همایش همیاری نخبگان مردم، نهاد‌های انقلابی و دولت سیزدهم با عنوان «چالش‌ها و فرصت‌های توسعه اقتصادی استان آذربایجان شرقی» انتخاب شد.