نخبه نوجوان ایرانی تسلط بر ۵ زبان زنده دنیا
نخبه نوجوان ایرانی تسلط بر ۵ زبان زنده دنیا

به گزارش صدای آناک،شنیدن و دیدن این خبر که دختر نوجوان ایرانی و فرزند همکار راه آهن مراغه به ۵ زبان زنده دنیا مسلطه قابل تحسین هست کشورمان ایران پر است از نخبگانی که هر کدام در حوزه های مختلف موجب سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی شده اند.نخبگانی که بعضاً بی سر و صدا مشغول […]

به گزارش صدای آناک،شنیدن و دیدن این خبر که دختر نوجوان ایرانی و فرزند همکار راه آهن مراغه به ۵ زبان زنده دنیا مسلطه قابل تحسین هست کشورمان ایران پر است از نخبگانی که هر کدام در حوزه های مختلف موجب سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی شده اند.
نخبگانی که بعضاً بی سر و صدا مشغول زندگی شخصی خودشان هستند و این باعث شده کمتر شناخته بشوند نخبه نوجوانی که علی رغم سن و سال کم توانسته به ۵ زبان زنده دنیا مسلط بشود.
با وجود افتخار آفرینی این نخبه نوجوان و توانایی بالا ایشان در حفظ و یادگیری زبانهای مختلف ،اما هنوز این ذهن آماده و خلاق ناشناخته مانده .
لیلا نجفی نوجوان ۱۸ ساله مراغه است که به ۵ زبان زنده دنیا مسلط است.
آقای مختار نجفی پدر لیلا نجفی می گویند او بدون حضور در هیچ کلاس آموزشی و تنها با کمک پدر و مادر و از طریق مطالعه کتاب و تماشای کارتون به زبان‌های ترکی ، فارسی ، چینی ، ایتالیایی و انگلیسی مسلط شده است.
به گفته ی پدر لیلا نجفی فرزندشان از سن ۵ سالگی یادگیری این زبان ها را آغاز کرده است.
این نابغه ۱۸ ساله متولد ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۳ در مراغه هست پایه دوازدهم را امسال به پایان رسانده.
آقای مختار نجفی پدر لیلا نجفی نابغه نوجوان در قسمت نگهداری خط و ابنیه راه آهن مراغه مشغول است و تنها حمایت کننده فرزندش از همان دوران کودکی در فراگیری زبان بود .
نکته جالب توجه اینکه در ملاقاتهای هفتگی مدیر کل راه آهن منطقه آذربایجان ایشان به همراه پدرشان که برای حل پاره ای ازمشکلات مراجعه کرده بودن بطور اتفاقی مورد توجه مدیر کل راه آهن منطقه آذربایجان قرار گرفت.