اقدامات شاخص ۲۴ ماهه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی تشریح شد
اقدامات شاخص ۲۴ ماهه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی تشریح شد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاوزی آذربایجان شرقی گفت: واگذاری تصدی گری به بخش خصوصی، استخدام نیروهای جدید به ازای بازنشستگان و حل مشکل مسکن کارکنان از مهمترین اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع در دو سال نخست دولت سیزدهم بود.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، شهرام […]

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاوزی آذربایجان شرقی گفت: واگذاری تصدی گری به بخش خصوصی، استخدام نیروهای جدید به ازای بازنشستگان و حل مشکل مسکن کارکنان از مهمترین اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع در دو سال نخست دولت سیزدهم بود.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، شهرام شفیعی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به عزم دولت در خصوص اصلاح نظام اداری گفت: چابک سازی و کوچک سازی دولت در برنامه کاری دولت سیزدهم قرار گرفته است اگر چه این موضوع در طول ۳۰ سال گذشته جز برنامه دولت های مختلف بوده ولی در دولت جدید این موضوع با جدیت بیشتر پیگیری می شود، چون منابع انسانی یکی از مهمترین شاخص هایی است که می توانیم آن را به عنوان یکی از منابع پایه لحاظ کنیم.
وی ادامه داد: سیاستی که دولت اتخاذ کرده این است که به ازای هر سه نفر بازنشسته، یک نفر نیروی جدید استخدام شود، چرا که عملا امکان ادامه کار با این تعداد نیروهای دولتی مقدور نیست.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاوزی آذربایجان شرقی واگذاری وظایف و تصدی گری ها به بخش خصوصی را یکی از راهبردهای دولت سیزدهم دانست و ادامه داد: در این راستا اقداماتی از جمله تقویت تشکل های بخش خصوصی اعم از سازمان نظام مهندسی، نظام صنفی، اتحادیه ها و سایر تشکل ها صورت گرفت تا این امکان ایجاد شود که وظایف تصدی گری را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم و کارشناسان جهاد کشاورزی صرفا کارهای نظارتی خود را انجام دهند.
شفیعی پیشرفت واگذاری وظایف و تصدی گری ها به بخش خصوصی را مناسب توصیف کرد و گفت: وظایف تصدی گری اعم از توزیع کود، توزیع سوخت، معاینه فنی ماشین آلات کشاورزی، بخش عمده ای از وظایف مربوط به امور اراضی و حتی بخش های عمومی نیز از جمله وظایف درمانی کلینیک ۲۷ خرداد به بخش خصوصی واگذار شد و تلاش می شود که سایر وظایف تصدی گری نیز به بخش خصوصی واگذار شود.
وی در خصوص افزایش رفاه کارکنان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به معیشت همکاران، حقوق پایین و هزینه بسیار بالای مسکن در سبد معیشت خانوار برای کارکنانی که فاقد مسکن هستند بین وزیر محترم جهاد کشاورزی و وزیر محترم راه و شهر سازی تفاهم نامه ای منعقد شد که در سطح استان نیز پیگیری شده و ما به ازای آن تفاهم نامه ای نیز در سطح استان بین رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و مدیر کل راه و شهر سازی استان امضا شد و این برنامه در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و برنامه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفته است. با پیشرفت های خوبی که در این زمینه حاصل شده در آینده نزدیک با واگذاری زمین یا مسکن مشکل همکارانی که فاقد مسکن هستند، رفع خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاوزی آذربایجان شرقی بیان کرد: مولدسازی املاک و اموال مازاد سازمان، علی رغم اینکه همه ساله در قانون بودجه قرار می گرفت، در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ بند ت تبصره ۸ قانون برنامه و بودجه این کار را عملیاتی کردیم. سران قوای سه گانه مصوبه ای تحت عنوان مولدسازی املاک و اموال مازاد دستگاه های دولتی داشتند که این برنامه در حال انجام است و ما حدود ۱۱ ملک تحت عنوان املاک مازاد شناسایی کردیم و در اختیار اداره کل اقتصاد و دارایی قرار داده ایم و کارهای کارشناسی نیز انجام گرفته است و در مرحله واگذاری و یا تهاتر هستیم.
شفیعی افزود: منابع حاصل از فروش املاک و اموال مازادکه در راستای اجرای مولدسازی و مصوبه سران قوا، برای اجرای طرح های نیمه تمام بخش کشاورزی هزینه خواهد شد.
وی در پایان سخنان خود در خصوص ترمیم حقوق کارکنان گفت: پیرو مصوبه ریاست محترم جمهور و ابلاغیه معاون اول رییس جمهور ترمیم حقوق در سال ۱۴۰۱ اتفاق افتاد و ترمیم فوق العاده ویژه نیز در سال ۱۴۰۱ از ۳۵ درصد به ۵۰ درصد افزایش داشت که اقدامات خوبی بود .