رونمایی از سوژه در باغ موزه از مهمترین برنامۀ هفته دفاع مقدس در تبریز
رونمایی از سوژه در باغ موزه از مهمترین برنامۀ هفته دفاع مقدس در تبریز

به گزارش خبرنگار صدای آناک،امیردریادار عباسی در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، افزود: اصحاب رسانه و خبر در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نیز تبیین دستاوردهای بی انتهای دفاع مقدس مهمترین رسالت را بر عهده دارند و باید به این نقش خود به خوبی عمل کنند. […]

به گزارش خبرنگار صدای آناک،امیردریادار عباسی در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، افزود: اصحاب رسانه و خبر در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نیز تبیین دستاوردهای بی انتهای دفاع مقدس مهمترین رسالت را بر عهده دارند و باید به این نقش خود به خوبی عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه رسالت اصلی در بیان و توضیح ناگفته ها و ابعاد مختلف دفاع مقدس بر عهده رسانه ها است، ادامه داد: بی تردید انتشار هر خبر و گزارش از دوران هشت سال دفاع مقدس می تواند در بسط و گسترش این فرهنگ و گنج بی نظیر تاثیرگذار باشد.

امیر عباسی نامتعارف بودن، ناشناخته بودن و نامشخص بودن جبهه و تجهیزات را از ویژگی های مهم جنگ ترکیبی بیان و اظهار کرد: رزمندگان این عرصه خبرنگاران و اهالی رسانه هستند که باید با تیزبینی و شناخت دقیق عرصه جنگ بتوانند کشور و به خصوص نسل جدید و جوان را از ترکش های حملات جنگ ترکیبی مصون نگه دارند.

امیر عباسی هفته گرامیداشت دفاع مقدس را بهانه ای برای ترسیم و تبیین ابعاد مختلف این دوران افتخارآمیز دانست و با اشاره مجدد به شعار امسال این هفته مبنی بر “ما متحد هستیم” ، گفت: در این هفته که برنامه های مختلف آن در آذربایجان شرقی از فردا آغاز و تا هفتم مهرماه تداوم خواهد داشت، در حوزه های فرهنگی، عقیدتی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی بالغ بر ۲ هزار عنوان برنامه در شهرها، بخش ها و روستاهای استان اجرا خواهد شد.

عباسی در ادامه خاطرنشان کرد: رونمایی از کتاب های دفاع مقدس، دانش نامه استان، رونمایی از اولین شهرک بازی های رایانه ای کودک، رونمایی از چهار یادمان شهدا در استان، غبار روبی مزار شهدا ، اکران فیلم خلبان محققی در پایگاه هوایی و … از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس می باشد .

امیر عباسی ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس بسیاری از مادران و زنان ایران اسلامی در عرصه های مختلف پشت جبهه دلاوری، از خود گذشتگی و جان فشانی های بی مانندی از خود با یادگار گذاشتند که نباید این مهم از یادها فراموش شود.

وی در رابطه با جنگ ترکیبی افزود : رسانه ها در جنگ نامتعارف مانند رزمندگان هستند و می توانند از شبهه ها جلوگیری کرده و آن چیزی که دشمنان طراحی می کنند که اگر به آنان پاسخ ندهید به نا گمانی تبدیل خواهد شد .

وی افزود: روز چهارشنبه مراسم سراسری جهاد و مقاومت با حضور یک هزار و ۲۰۰ رزمنده دفاع مقدس در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد که در این مراسم از رزمندگان تجلیل خواهیم کرد و ساعت ۱۰ رهبر انقلاب به صورت ویدیو کنفرانس سخنرانی خواهند کرد .

وی دیدار فرماندهان نظامی و انتظامی مستقر در آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان، رونمایی از تعداد ۱۰ عنوان کتاب دفاع مقدس، افتتاح و بهره برداری از نخستین شهرک بازی های یارانه ای ویژه کودکان و نوجوانان در پارک شمیم پایداری، بازسازی عملیات الی بیت المقدس طی هشت شب در پارک شمیم پایداری، برگزاری رژه نیروهای مسلح در میدان آذربایجان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در پارک ائل گلی تبریز، تجلیل از رزمندگان در استانداری، تجلیل از رزمندگان خط مقدم دوران جنگ در هتل ائل گلی و رونمایی از سه عنوان سوژه در باغ موزه دفاع مقدس را از جمله برنامه های مهم هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی برشمرد.

خبرنگار سمیه امینی