برگزاری نشست منطقه ای معاونان بهداشت و درمان و مسئولان کمیسیون های پزشکی بنیاد در تبریز
برگزاری نشست منطقه ای معاونان بهداشت و درمان و مسئولان کمیسیون های پزشکی بنیاد در تبریز

نشست معاونان بهداشت و درمان و مسئولان کمیسیون های پزشکی بنیادهای شهید و امور ایثارگران استان های شمالغرب کشور در تبریز برگزار شد. به گزارش صدای آناک به نقل ازایثار آذربایجان شرقی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در این نشست که ظهر امروز، دوشنبه برگزار شد، با اشاره به پراهمیت بودن فعالیت […]

نشست معاونان بهداشت و درمان و مسئولان کمیسیون های پزشکی بنیادهای شهید و امور ایثارگران استان های شمالغرب کشور در تبریز برگزار شد.

به گزارش صدای آناک به نقل ازایثار آذربایجان شرقی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در این نشست که ظهر امروز، دوشنبه برگزار شد، با اشاره به پراهمیت بودن فعالیت کمیسیون های پزشکی تاکید کرد: این کمیسیون ها محل پذیرش متقاضیان و ورود ایثارگران به بنیاد است و باید در عین رعایت ضوابط، با ظرافت در آن رفتار شود.

«جابر ابوالفتح زاده» افزود: رسالت اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و نباید طوری خدمت رسانی شود که این رسالت اصلی تحت‌الشعاع قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه وظیفۀ کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران تلاش برای احقاق کامل حقوق افراد است و هیچ خدشه ای در ایفای این وظیفه نباید ایجاد شود، تاکید کرد: در عین حال بنظر می رسد باید با تجدیدنظر در سیاست های قبلی، ساز و کاری اتخاذ شود که نتیجۀ اجرای آن سازوکارها حرکت در مسیر تقویت فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

وی همچنین با یادآوری اشتغال نسل های جدید در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: لازم است از هم اکنون برنامه ریزی های دقیقی انجام شود تا کمیسیون های پزشکی بنیاد در آن مسیر، به سیر حرکت صحیحِ خود ادامه دهد.

ابوالفتح زاده افزود: اطمینان داریم در دورۀ مسئولیت آقای دکتر طائبی در اداره کل کمیسیون های پزشکی، این سازوکارها و این برنامه ریزی ها به نحو احسن تحقق خواهد یافت.

در این نشست که معاونان بهداشت و درمان و مسئولان کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان حضور داشتند، درباره تفویض اختیارات کمیسیون پزشکی به استان ها، ایدۀ استفاده از پزشکان بنیاد، پزشکان مشاور و پزشکان پایش سلامت در مشاوره های قبل از کمیسیون پزشکی، بررسی نحوۀ اجرای مطلوب مواد ۲۲ و ۲۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و تعرفه گذاری خدمات پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران بحث و تبادل نظر شد.