اجرای طرح رفع تداخلات اراضی در شهرستان اسکو
اجرای طرح رفع تداخلات اراضی در شهرستان اسکو

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسکو از اجرای طرح رفع تداخلات اراضی در این شهرستان خبر داد.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، ابوالفضل فرشبافیان در گفتگو با خبرنگاران گفت: درسال ۱۳۴۰ اصلاحات در اراضی کشور آغاز شد و در سال ۱۳۴۱ ملی شدن اراضی مطرح شد. حدود ۶۰ سال بود که […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسکو از اجرای طرح رفع تداخلات اراضی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، ابوالفضل فرشبافیان در گفتگو با خبرنگاران گفت: درسال ۱۳۴۰ اصلاحات در اراضی کشور آغاز شد و در سال ۱۳۴۱ ملی شدن اراضی مطرح شد. حدود ۶۰ سال بود که اختلافاتی بین مردم و دولت در زمینه مالکیت این اراضی وجود داشت تا اینکه درسال ۱۳۹۴ به وزارت جهادکشاورزی ماموریت داده شد تا کل پلاک ها را بررسی کند و اگر اراضی، مستثنیات مردم بود و به اشتباه ملی اعلام شده، به مردم بازگردانده شود.
وی گفت: رفع تداخلات پلاک‌های ثبتی منجر به صدور سند می‌شود و دولت تصمیم دارد برای تمامی اراضی سند صادر کند. آذربایجان شرقی دومین استان کشور در حوزه رفع تداخل اراضی است و تاکنون ۳۵ درصد پلاکات ثبتی استان رفع تداخل شده است و برای ۱۰۰ درصد اراضی ملی پس از رفع تداخل سند نیز صادر شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسکو ادامه داد: شهرستان اسکو در کل دارای ۵۱ پلاک است که ۶ پلاک فاقد تداخل است ،۳۳ پلاک رفع تداخل شده و۱۳ پلاک باقیمانده که تا آخر سال جاری رفع تداخل و اراضی ملی و مستثنیات کل شهرستان تعیین تکلیف خواهد شد.