چرای غیر مجاز دام در مناطق حفاظت شده ممنوع است/ معرفی عشایر غیر مجاز در منطقه حفاظت شده ارسباران به دادگاه
چرای غیر مجاز دام در مناطق حفاظت شده ممنوع است/ معرفی عشایر غیر مجاز در منطقه حفاظت شده ارسباران به دادگاه

رئیس پارک ملی ارسباران از تشکیل پرونده قضایی برای عشایری که به صورت غیرمجاز درمنطقه حفاظت شده ارسباران تعلیف احشام داشتند خبر داد. به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ،حاتم شیرچنگ رئیس پارک ملی ارسباران با اعلام این خبر گفت : در راستای صیانت و […]

رئیس پارک ملی ارسباران از تشکیل پرونده قضایی برای عشایری که به صورت غیرمجاز درمنطقه حفاظت شده ارسباران تعلیف احشام داشتند خبر داد.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ،حاتم شیرچنگ رئیس پارک ملی ارسباران با اعلام این خبر گفت : در راستای صیانت و حفاظت از مناطق حفاظت شده با عشایر غیرمجاز در اراضی قاقالو  واقع در منطقه حفاظت شده ارسباران برخورد قانونی شد.

وی ادامه داد : ورود و چرای غیرمجاز دام در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست، ممنوع بوده و جرم محسوب می‌شود.

شیر چنگ با اشاره به قوانین حوزه محیط زیست (بند د ماده ۱۰ قانون شکار و صید، ماده ۱۶ قانون حفاظت خاک و ماده ۱۱ آیین‌نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست) ورود و چرای غیرمجاز دام در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست را ممنوع و جرم اعلام کرد.

رئیس پارک ملی ارسباران گفت:دامداران تعلیف غیرمجاز یقین بدانند در صورت مشاهده از سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست بدون هیچ اغماضی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد  و پرونده این عشایر غیر مجاز جدیدا پس از تکمیل به مراجع قضایی ارجاع شده است.