جلوگیری از برداشت غیرمجاز ۱۶٫۳ میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی آذربایجان شرقی در نیمه ابتدایی سال ۱۴۰۲
جلوگیری از برداشت غیرمجاز ۱۶٫۳ میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی آذربایجان شرقی در نیمه ابتدایی سال ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از جلوگیری برداشت غیرمجاز ۱۶٫۳ میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی و سطحی استان در نیمه اول سال ۱۴۰۲ خبر داد. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، «یوسف غفازاده» با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تعادل بخشی و […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از جلوگیری برداشت غیرمجاز ۱۶٫۳ میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی و سطحی استان در نیمه اول سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، «یوسف غفازاده» با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تعادل بخشی و حفاظت از آب‌های زیرزمینی در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲، تعداد ۱۴۳ حلقه چاه غیرمجاز در حال حفر شناسایی و از حفر چاه‌های غیرمجاز جدید جلوگیری شده است.
وی هم‌چنین با بیان این‌که ۵۵۵ حلقه چاه غیرمجاز در این مدت مسدود شده، از قلع و قمع ۳۲ استخر غیرمجاز زهکش حاشیه رودخانه‌ها و توقیف ۵۴ دستگاه موتور پمپ ثابت و سیار حاشیه رودخانه‌ها خبر داد.
غفارزاده با اشاره به جلوگیری از برداشت غیرمجاز ۱۱ میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی، ادامه داد: ضمن نصب ۳۲۱ کنتور هوشمند برروی چاه‌های مجاز اولویت‌دار استان، از اضافه برداشت تعداد ۶۰ حلقه چاه مجاز نیز از طریق تقلیل یا پلمپ چاه جلوگیری به عمل آمده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه مهندسی رودخانه‌ها نیز خاطرنشان کرد: از اهم فعالیت‌های مهندسی رودخانه‌ها و سواحل به منظور جلوگیری از آسیب‌ها، خسارات مالی و تلفات جانی، شناسایی ۵۸۵ مورد تصرفات در حریم و بستر رودخانه‌ها است.