مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی:دفاع مقدس به جوانان ما خودباوری و استقلال آموخت
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی:دفاع مقدس به جوانان ما خودباوری و استقلال آموخت

امیر «عباسی» گفت: دفاع مقدس به جوانان ما خودباوری و استقلال را آموخت چراکه در روزهای اول دفاع مقدس تسلیحات ما به قدری کم بود که جیره‌بندی می‌کردیم و در حد تعویض قطعات مدیریت می‌کردیم اما الآن در امنیت و تکیه به توان داخلی تجهیزات بازدارنده تولید می‌کنیم.  به گزارش صدای آناک، امیر دریادار دوم […]

امیر «عباسی» گفت: دفاع مقدس به جوانان ما خودباوری و استقلال را آموخت چراکه در روزهای اول دفاع مقدس تسلیحات ما به قدری کم بود که جیره‌بندی می‌کردیم و در حد تعویض قطعات مدیریت می‌کردیم اما الآن در امنیت و تکیه به توان داخلی تجهیزات بازدارنده تولید می‌کنیم. 

به گزارش صدای آناک، امیر دریادار دوم «رضا عباسی»، مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان‌ شرقی اظهار داشت: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند شروع دفاع مقدس به عنوان جشن محسوب می‌شود، زیرا ما به دنیا حقانیت خود را ثابت کردیم در صحنه عمل و سیاست برنده شدیم. 

وی با اشاره به زوایای پنهان و پیدا دفاع مقدس گفت: خدا را شاکر هستیم که ۲۹ شهریور ماه به خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و ایشان در این جلسه طی بیانات ارزنده‌ای فرمودند، آنجه در دفاع مقدس رخ داد حماسه تاریخ ساز است که هم برای دیروز هم امروز و فردا موثر است و باید نسل‌های فعلی بدانند. 

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان با اشاره به اینکه باید بدانیم با چه دشمنی روبرو بودیم، گفت: در دفاع مقدس جنگی که بر ما تحمیل شد، موضوع مردم ایران و عراق و زبان فارسی و عربی نبود بلکه جنگ یک دیوانه به نام صدام بود که با تحریک کشورهای غربی و شرقی به کشور ما تهاجم کرد. 

وی افزود: هدف اصلی دشمن تا دندان مسلح در حمله نظامی به کشور این بود که می‌خواستند انقلاب ما را در نطفه خفه کنند. 

عباسی خاطرنشان کرد: پشت پرده مسائل عمیقی مطرح بود؛ رسانه‌های معاند سعی دارند که آرمان‌های امام را به انحراف نکشانند تا جایی که به دفاع مقدس  خدشه وارد کنند. 

وی تصریح کرد: معاندین مدعی هستند که دفاع مقدس یک جنگ احساسی و خارج از عقلانیت بود؛ در حالیکه ما قبل از انقلاب جنگ‌های زیادی داشتیم که طی آن خاک زیادی از کشور از دست رفته بود.

امیر عباسی عنوان کرد: ما در دفاع مقدس از منابع ملی و منافع خود دفاع کردیم لذا زوایای پیدا و پنهان دفاع مقدس باید مطرح شود و جوانان بفهمند و بدانند. 

وی ابراز داشت: کار به جایی رسیده دشمن مغرض در تطهیر خاندان کثیف پهلوی اعتقاد دارند، همه دستاوردهای فعلی کشور توسط این خاندان فاسد آمده است؛ یادتان هست وقتی بعثی‌ها به کشور حمله کرد همین خاندان و طرفداران و کشورهای غربی و شرقی چقدر از این اوضاع خشنود بودند. 

عباسی گفت: دفاع مقدس به جوانان ما خودباوری و استقلال را آموخت چراکه در روزهای اول دفاع مقدس تسلیحات ما به قدری کم بود که جیره‌بندی می‌کردیم و در حد تعویض قطعات مدیریت می‌کردیم اما الآن در امنیت و تکیه به توان داخلی تجهیزات بازدارنده تولید می‌کنیم. 

وی ادامه داد: امروز در خلیج فارس و دریای عمان جولان می‌دهیم و با قدرت ایستاده‌ایم، و دنیا دید که چگونه دلاورمردان نیروی دریایی هشت ماه ماندگاری در دریا را تجربه کرد. 

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان با بیان اینکه امروز جوانان ما به خودباوری رسیده‌اند، گفت: اولین گام و اتفاق که در صحنه‌های مختلف کشور اتفاق افتاد، بروز و ظهور جوانانی نظیر شهیدان باکری‌ها، شفیع‌زاده‌ها، یاغچیان‌ها، همت‌ها و غیره بود. 

وی یادآور شد: امروز جوانان ما در رده‌های مختلف در حال تربیت و آموزش هستند که همگی براساس باورهای عمیق دینی و آموزه‌های اخلاقی متناسب با انقلاب اسلامی است، روزهای اول انقلاب، نیروی دریایی ما پرونده نیروی دریایی عراق را تا آخر جنگ بست. 

امیر عباسی متذکر شد: دفاع مقدس ما به برکت خون بهای شهدا رقم خورد و امنیت پایدار ایجاد کرد، امروز ما پا را فراتر از آنجه بوده و هست گذاشته و از تهدیدها، فرصت ساخته‌ایم. 

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس قله است، گفت: سردارانی مثل شهید سلیمانی بازدارندگی در مقابل دشمن و دسیسه‌های رنگارنگ آنها ایجاد کردند. 

عباسی عنوان کرد: امروز در موضوع تسلیحات نظامی به بخش راهبردی دست یافته‌ایم؛ آنچه که مهم است این است که ما متحدیم چراکه امروز اتحاد بزرگی بین نیروهای مسلح وجود دارد. 

وی ادامه داد: یک روز ناوهای ما نهایت به سنگاپور سفر می‌کرد و پنتاگون هم گفته بود که جمهوری اسلامی ایران در خواب هم نمی‌بیند که به حیاط خلوت ما بیاید، اما دیدید که چطور رفتیم، تحریم‌ها شاید از نظر دشمن کارساز بوده باشد اما ما را بسیار آبدیده کرده است. 

وی ادامه داد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دیگر زمان بزن در رو تمام شده است؛ الان وقتی مذاکرکنندگان ما پشت میز می‌نشینند بر همین اساس مذاکره می‌کنند. 

عباسی در ادامه به سیاست و اقتصاد کشور اشاره کرد و ابراز داشت: ما چانه‌زنی و مذاکره را منتفی نمی‌دانیم اما این زمانی است که قدرت نظامی داشته باشیم که الحمدالله در حد اعلا داریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بیان کرد: ما در حوزه سیاست خارجی هم از دفاع مقدس بهره‌مندیم زیرا دفاع مقدس ثابت کرد که به این مردم دیگر نمی‌شود زور گفت و تحت استعمار قرار داد. 

وی ادامه داد: به فضل الهی و راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب، امروز جبهه امنیت، مقاومت، سیاست و سلامت همه  قدرتمندانه رو به پیشرفت است.

عباسی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب نیز از کارهای انجام گرفته برای دفاع مقدس تشکر کردند اما آن را کافی ندانستند، گفت: باید با همان نگاه رزمنده‌گونه، زوایای دفاع مقدس را به این نسل معرفی کرد؛ دفاع مقدس ما تابلوی عظیم و گنجینه است. 

وی گفت: لشکر عاشورا، خانواده شهدا، همه و همه نشانه برای نشان دادن راه هستند؛ ما زن امدادگری داریم که بچه دو ساله خود را به خانواده‌اش سپرد و به جبهه رفت. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در پایان به برگزاری کنگره ملی ۱۰ هزار شهید اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: بیش از ۲ هزار برنامه پیش‌بینی شده است که در یک هفته اخیر اجرا خواهد شد که همگی در سطح شهر ملموس خواهد بود.