مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی با ۲ خانواده شهید در تبریز دیدار کرد
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی با ۲ خانواده شهید در تبریز دیدار کرد

به گزارش صدای آناک به نقل ازایثار آذربایجان شرقی، «جابر ابوالفتح زاده» ابتدا با حضور در منزل شهید والامقام «مجید شریف زاده»، از صبر و استقامت پدر این شهید تجلیل بعمل آورد و ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهید شریف زاده، با قرائت فاتحه به روان زنده یاد حاجیه خانم «انور زرین قلم» مادر این […]

به گزارش صدای آناک به نقل ازایثار آذربایجان شرقی، «جابر ابوالفتح زاده» ابتدا با حضور در منزل شهید والامقام «مجید شریف زاده»، از صبر و استقامت پدر این شهید تجلیل بعمل آورد و ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهید شریف زاده، با قرائت فاتحه به روان زنده یاد حاجیه خانم «انور زرین قلم» مادر این شهید که به تازگی به رحمت خدا پیوسته است، علوّ درجات را برای آن مرحومه مسالت کرد.

حاج «علی اکبر شریف زاده» پدر این شهید والامقام نیز که پیرمردی خوش اخلاق، دلسوز و مهربان است، با اظهار خوشحالی از حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در منزلش، ضمن یادآوری خاطراتی از مجاهدت های فرزند شهید و دیگر فرزندانش در دوران دفاع مقدس و مسئولیت خود در معراج الشهدای آذربایجان شرقی، به ‏بیان سجایای اخلاقی همسر تازه درگذشته اَش پرداخت‎.

این پدر شهید که دلی به وسعت آسمان و به صفا و زلالی چشمه ساران دارد، موقع بازگو کردن خاطرات ایام مربوط به تامین جهیزیه نوعروسانِ نیازمند، حمایت از بیماران کم بضاعت و فعالیت های خیرخواهانۀ درمانی در مسجد حضرت علی بن ابیطالب(ع) گلشهر تبریز که با مدیریت و راهبری همسر مرحومه اَش انجام می شد، بغض گلویش را گرفت و چشمانش بارانی شد.

حاجیه خانم انور زرین قلم، تیر امسال در پی ابتلا به عارضۀ کبدی و پس از تحمل یک دورۀ سخت بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد و به فرزند شهیدش پیوست.

در این دیدار که حاج «علی زینالی» و حاج «محمدحسین احمدزاده» از اعضای جامعۀ ایثارگری تبریز و یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس و «رحمان اصلی زاده» حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به حاج علی اکبر شریف زاده تقدیم شد.

مجید شریف‌زاده متولد نوزدهم آذر ۱۳۴۳ بود. او که به عنوان بسجی در جبهه حاضر شده بود، در جریان عملیات رمضان به درجۀ جانبازی نائل آمد ولی دوباره بعد از بهبودی نسبی به جبهه رفت و این بار در جریان عملیات بدر مفقودالاثر شد و پیکر مطهرش در سی ام تیر سال ۱۳۸۱ به وطن بازگشت. مزار این شهید والامقام در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز واقع است.