مدیرعامل شرکت تاجیران گروه صنعتی تراکتورسازی ایران خبر داد:افزایش ۲۰ درصدی عرضه تراکتور ایرانی در تاجیکستان
مدیرعامل شرکت تاجیران گروه صنعتی تراکتورسازی ایران خبر داد:افزایش ۲۰ درصدی عرضه تراکتور ایرانی در تاجیکستان

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی تراکتورسازی ایران، گفتنی است در نمایشگاه تولیدکنندگان کشورهای آسیای میانه، تمامی کشورهای این حوزه انواع تراکتورهای کلاس آلمان، یوتو چین، بلاروس، کره جنوبی، دون فنگ چین، لوول چین و جان دیر آمریکا را به معرض نمایش گذاشتند. مدیرعامل شرکت تاجیران گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، گفت: نیمه‌ی […]

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی تراکتورسازی ایران، گفتنی است در نمایشگاه تولیدکنندگان کشورهای آسیای میانه، تمامی کشورهای این حوزه انواع تراکتورهای کلاس آلمان، یوتو چین، بلاروس، کره جنوبی، دون فنگ چین، لوول چین و جان دیر آمریکا را به معرض نمایش گذاشتند.

مدیرعامل شرکت تاجیران گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، گفت: نیمه‌ی نخست سال جاری نزدیک به ۳۰۰ دستگاه انواع تراکتور تولیدی تراکتورسازی ایران به ارزش دو میلیون دلار در بازار تاجیکستان عرضه شده است که نشان دهنده‌ی رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته است.

صمد تقی پور با اشاره به اینکه تراکتورهای تولیدی کارخانه تاجیران تراکتورسازی ایران در نمایشگاه تولیدکنندگان کشورهای آسیای میانه که به میزبانی تاجیکستان برگزارشد در میان انواع تراکتورهای کلاس آلمانی، کره جنوبی، دانگ فنگ چین و حتی جان دیر آمریکا و تولیدکنندگان دیگر نظر روسای جمهور کشورهای این منطقه و بازدیدکنندگان را جلب کرد، اظهار کرد: تاجیران به عنوان مجموعه‌ای از شرکت‌های اقماری گروه صنعتی تراکتورسازی ایران انواع تراکتور، بکهولودر و ادوات کشاورزی تولیدی این گروه را در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشت.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با عنوان نمایشگاه تولیدکنندگان کشورهای آسیای میانه برگزار شد و کشورهای تاجیکستان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و آذربایجان به صورت مهمان ویژه در آن حضور داشتند که تاجیران به عنوان یک تولید کننده ایرانی در تاجیکستان از طرف این کشور در نمایشگاه تولیدکنندگان کشورهای آسیای میانه شرکت کرد.

وی با اشاره به جایگاه تراکتورهای تولیدی ایران در کشور تاجیکستان بیان کرد: مسئولان دولت تاجیکستان به ویژه رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور از تاجیران و تراکتورسازی ایران بخاطر نمایش توانمندی‌های مشترک کشور تاجیکستان و ایران در این نمایشگاه خرسند بودند و آن را مایه مباهات عنوان و از فعالیت‌های تراکتورسازی در تاجیکستان قدردانی کردند.

تقی پور از درخواست وزرای صنایع و کشاورزی تاجیکستان برای تامین ماشین آلات بخش کشاورزی، صنایع و سایر حوزه‌ها خبر داد و اعلام کرد: مشتری ۹۸ درصد تولیدات تاجیران بخش خصوصی است که مشتری پایدارتری نسبت به سایر بازارها در تاجیکستان محسوب می‌شوند و به دلیل کمیت و کیفیت عالی تولیدات تراکتورسازی ایران به تازگی بخش دولتی و حتی شخص وزیر صنایع نیز برای استفاده از تولیدات تاجیران تاکید دارند که با پیوستن این حوزه به جمع متقاضیان تراکتورهای ایرانی پازل مشتریان این محصولات در تاجیکستان تکمیل خواهد شد.

این فعال حوزه صنعت ایران، با اشاره به رایزنی و ابراز تمایل نمایندگان کشورهای قزاقستان و ازبکستان در حاشیه این نمایشگاه برای استفاده از تراکتورهای ایرانی گفت: با نهایی شدن مذاکرات در قالب گروه صنعتی تراکتورسازی ایران شاهد آغاز همکاری مشترک ایران با قزاقستان و ازبکستان در بخش اداوت و ماشین آلات کشاورزی خواهیم بود.

وی عنوان کرد: رقبای ایران در بخش ماشین آلات کشاورزی در تاجیکستان را کشورهای بلاروس، ترکیه، چین، ازبکستان، هندوستان و پاکستان است.