رئیس دانشگاه تبریز در آئین استقبال از دانشجویان به مناسبت سال تحصیلی جدید:دانشگاه‌ها باید به‌عنوان الگوی دانشگاه اسلامی در کل دنیا معرفی شوند
رئیس دانشگاه تبریز در آئین استقبال از دانشجویان به مناسبت سال تحصیلی جدید:دانشگاه‌ها باید به‌عنوان الگوی دانشگاه اسلامی در کل دنیا معرفی شوند

آئین استقبال از دانشجویان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، با حضور رئیس و اعضای هیأت رئیسه‌ی دانشگاه تبریز برگزار شد. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز طی سخنانی در این آئین اظهار کرد: مهرماه آغازی برای روشن شدن چراغ علم و دانش و پژوهش […]

آئین استقبال از دانشجویان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، با حضور رئیس و اعضای هیأت رئیسه‌ی دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز طی سخنانی در این آئین اظهار کرد: مهرماه آغازی برای روشن شدن چراغ علم و دانش و پژوهش در دانشگاه‌ها است و امیدواریم سال تحصیلی خوبی را در دانشگاه‌ها پیش رو داشته باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت پیگیری فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشجویان در دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های ما باید به‌عنوان نماد بالندگی، نه‌تنها با دانشگاه‌های برتر دنیا رقابت کنند، بلکه به‌عنوان الگوی جدیدی از دانشگاه اسلامی به کل دنیا معرفی شوند.

رئیس دانشگاه تبریز یادآور شد: ازهمه‌ی دانشجویان نو ورود می‌خواهم با شرکت در برنامه‌ها و فوق برنامه‌های دانشگاه، علاوه بر تعلیم در تزکیه‌ی خود نیز پیشرفت داشته باشند؛ چراکه دانشجویان نخبگان جامعه هستند که آینده‌ی میهن اسلامی را رقم خواهند زد و لذا باید در زمینه‌های مختلف راه کمال و پیشرفت را در پیش بگیرند تا در آینده بتوانند انسان‌های موثری برای کشور باشند. 

تدوین برنامه استاندارد آموزشی مختص دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه تبریز

دکتر نصراله‌زاده همچنین از روند ثبت نام دانشجویان بین‌المللی دانشگاه تبریز نیز بازدیدی به عمل آورد و در این بازدید ضمن صحبت با دانشجویان بین‌المللی در جریان مشکلات و مطالبات این دانشجویان نیز قرار گرفت.

رئیس دانشگاه تبریز در حاشیه‌ی بازدید از ثبت نام دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه با تاکید بر دقت و مراقبت کارکنان در برخورد با دانشجویان بین‌المللی اظهار کرد: آماده سازی امکانات و زیرساخت‌های لازم در دانشگاه باید طوری برنامه ریزی شود که وقتی دانشجویان بین‌المللی وارد دانشگاه تبریز می‌شوند، فضا و امکانات آموزشی و پژوهشی شایسته نام و نشان دانشگاه را شاهد باشند؛ لذا درصورت اجرا و علمیاتی شدن این برنامه، می‌توانیم دانشجویانی را از کشورهای اروپایی نیز جذب کنیم.

دکتر نصراله‌زاده در ادامه افزود: از مسئولین مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه می‌خواهم با استفاده از ظرفیت نخبگان و صاحب‌نظران و برگزاری جلسات کارشناسی، برای اولین بار در کشور یک برنامه و استاندارد نرمال آموزشی مختص دانشجویان بین‌المللی را تنظیم و تدوین کنند تا بتوانیم علاوه بر اجرای این برنامه در دانشگاه، آن را در اختیار وزارت علوم نیز قرار دهیم.

رئیس دانشگاه تبریز در پایان این بازدید گفت: مهم‌ترین مساله‌ در بحث دیپلماسی علمی، جذب دانشجویان با کیفیت علمی بالا است تا به رتبه‌های جهانی ۱۰۰ دانشگاه برتر نیز برسیم که این امر نیازمند تلاش مضاعف از سوی تمامی مسئولین، اساتید و دانشجویان دانشگاه است.

دکتر سعید شجاعی مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه تبریز نیز با ارائه‌ی گزارشی در مورد ثبت نام دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه گفت: خوشبختانه شاهد حضور حداکثری دانشجویان بین المللی در دانشگاه تبریز هستیم که این موضوع نشان دهنده‌ی شناخته شدن این دانشگاه در سایر کشورها است.