آیین معنوی شهید آبروی محله با گرامیداشت یاد محیط بان شهید حنیفی
آیین معنوی شهید آبروی محله با گرامیداشت یاد محیط بان شهید حنیفی

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از برگزاری آیین معنوی شهید آبروی محله به مناسبت هفته دفاع مقدس در روستای اربط شهرستان اسکو خبرداد. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ، مدیر کل  ،معاون توسعه مدیریت، فرمانده و ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در […]

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از برگزاری آیین معنوی شهید آبروی محله به مناسبت هفته دفاع مقدس در روستای اربط شهرستان اسکو خبرداد.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ، مدیر کل  ،معاون توسعه مدیریت، فرمانده و ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در معیت فرماندار ،بخشدار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ،خانواده های معظم شهدا ، جانبازان ، ایثارگران و قشرهای مختلف مردم با حضور در این مراسم یاد و خاطره شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس به ویژه محیط بان شجاع و فداکارشهید بهرام حنیفی اربط از اهالی روستای اربط شهرستان اسکو راگرامی داشته شد.

شهنام اشتری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در این مراسم از شهدا به عنوان آبروی هر محله نام برد و گفت: شهیدان مشعل روشن و تابناک و هدایتگر ما هستند وجود این عزیزان موجب تعالی فرهنگ در جامعه شده است.

وی ارزش کار  محیط بان شهید حنیفی  را با تأسی از راه شهدای هشت سال دفاع مقدس دانسته و گفت : عشق و علاقه به حفاظت از طبیعت وجود انسان را فرا می گیرد و کار به جایی می رسد که انسان حاضراست برای حفظ محیط زیست و دفاع از مخلوقاتی که زبان دفاع از خودشان را ندارد حتی از جان خود نیز بگذرد بنابراین خاطره این دلاور محیط بان شهید نیز همیشه با ما بوده و راه ما نیز راه شهداست.

حسین فیروزی فرماندار محترم شهرستان اسکو نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز به برکت خون شهیدان، وجود ایثارگران و شهدای مدافع حرم، ایران امن‌ترین کشور دنیا بوده و از بالاترین شاخص های امنیتی برخوردار است اظهار داشت: یاد و خاطره شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بدین معنا است که راه و اهداف شهدا را خوب بشناسیم وآن را ادامه دهیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره محیط بان شهید بهرام حنیفی به عنوان پیشتاز راه حفاظت از نعمت های خدادادی نام برده و خاطر نشان کرد: شهدا در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی از جان گذشتند که این باید الگوی حفظ ارزش‌های اسلامی  همه ما باشد.

‏در پایان مراسم با حضور مسولان از مادر معظم محیط بان شهید بهرام حنیفی با اهداء لوح تقدیر شد.

شایان ذکر است شهید بهرام حنیفی در سال ۱۳۸۳ در حین گشت زنی در منطقه حفاظت شده سهند مورد هدف شکارچی غیرقانونی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل گردید مزار  این  محیط بان دلاور در روستای اربط شهرستان اسکو است.