تفاهم نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز منعقد شد
تفاهم نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز منعقد شد

تفاهم نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا با حضور نمایندگان و روسای دانشگاه های اوراسیا یونیمد در دانشگاه علوم پزشکی تبریز منعقد شد. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس دبیرخانه دائمی اتحادیه دانشگاه های اوراسیا، نمایندگان و روسای دانشگاه های اوراسیا ترکیه، ازبکستان و […]

تفاهم نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا با حضور نمایندگان و روسای دانشگاه های اوراسیا یونیمد در دانشگاه علوم پزشکی تبریز منعقد شد.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس دبیرخانه دائمی اتحادیه دانشگاه های اوراسیا، نمایندگان و روسای دانشگاه های اوراسیا ترکیه، ازبکستان و تاجیکستان و ایران تفاهم نامه اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا به امضای طرفین رسید. 

دکتر بهمن نقی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین امضای این تفاهم نامه در خصوص رسالت این اتحادیه گفت: اتحادیه تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه اوراسیا (اوراسیا یونیمد)  با پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی تبریز-ایران، برای ارتقای همکاری های چند جانبه بین مؤسسات آموزش عالی در منطقه  اوراسیا تشکیل شد. 

وی افزود: این اتحادیه قطعا فرصت و بستر مناسبی برای توسعه همکاری های مشترک و تحقق فعالیت های دانشگاهی است و تحقق فعالیت های دانشگاهی برابر در تمامی زمینه های تخصصی حوزه علوم سلامت، بهداشت و پزشکی فراهم می کند. 

دکتر نقی پور ادامه داد: این اتحادیه با لحاظ ساختارها و معیارهای استاندارد جهانی و در نظر گرفتن دغدغه های تمام دانشگاههای مرتبط با حوزه علوم پزشکی، بهداشت، سلامت و همچنین سازمانهای جهانی بهداشت و درمان، با همکاری نهادهای مستقل انسان دوستانه و خیریه سلامت فعالیت خواهد کرد. 

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن اهمیت توسعه و پیشرفت علوم پزشکی در دنیای امروز و وجود خطرات و مشکلات نوظهور حوزه بهداشت و سلامت تشکیل اتحادیه ای که با همکاری اعضا باعث اشتراک اطلاعات و دانش در سریع ترین زمان و ارتقای فعالیتهای تخصصی دانشگاهها می شود ضروری بود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: تبادل اساتید و دانشجویان و آماده سازی دانشجویان رشته های علوم پزشکی برای کسب دانش به روز و آغاز فعالیت های حرفه ای خود، به روز نگه داشتن دانش اساتید، تهیه آخرین و به روزترین ملزومات و تجهیزات برای محققین و پژوهشگران حوزه تخصصی علوم و تحقیقات پزشکی و فراهم آوردن مدرن ترین تجهیزات و امکانات درمانی – داروئی برای مراکز درمانی و بیمارستانها برای ارائه خدمات پزشکی قابل قبول به بیماران به بهترین شکل ممکن در قالب این اتحادیه بسیار محتمل است. 

گفتنی است؛ دبیرخانه ثابت اتحادیه با نظر موافق هیات موسسین اتحادیه, دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب شد و برای پیشبرد بهتر امور با توافق اعضای هیات رئیسه حاضر “رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز “به مدت دو سال به عنوان رئیس اتحادیه انتخاب شد پس از اتمام دو سال رئیس اتحادیه با رای اعضا انتخاب خواهد شد. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان عضو دائمی هیات رئیسه انتخاب می شود. 

اعضای هیئت موسس این اتحادیه در عرض یکسال آینده نسبت به تهیه اساسنامه اتحادیه اقدام خواهد کرد و در مجمع عمومی (حداکثر تا پایان اکتبر۲۰۲۴) به تصویب مجمع عمومی خواهد رسید.
این تفاهم نامه با پیگیری ها و هماهنگی های مدیریت امور بین الملل و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز نهایی شده است.