مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی:محل فرود اورژانس هوایی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه ایجاد می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی:محل فرود اورژانس هوایی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه ایجاد می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: همزمان با هفته وقف به واسطه خیر این شهرستان عملیات ایجاد پد پروازی و محل فرود بالگرد در بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه آغاز می شود. به گزارش صدای اناک حجت الاسلام حسینی، با بیان اینکه با ایجاد این محل، اورژانس هوایی با مشارکت اداره کل اوقاف و امور […]

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: همزمان با هفته وقف به واسطه خیر این شهرستان عملیات ایجاد پد پروازی و محل فرود بالگرد در بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه آغاز می شود.

به گزارش صدای اناک حجت الاسلام حسینی، با بیان اینکه با ایجاد این محل، اورژانس هوایی با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه در این شهرستان راه اندازی می شود، افزود: خیران با نیت های متفاوت در سطح استان فعالیت می کنند و عمل به نیات واقفان در اولویت این اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه حوزه سلامت از نیت های خیران استان است، اظهار کرد: هم اکنون هفت بیمارستان در تبریز و ۳۰ درمانگاه برای ارایه خدمت به مردم و نیازمندان در سطح استان در عرصه های وقفی احداث شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی حمایت از نخبگان علمی و شرکت های دانش بنیان، کمک به زوج های جوان دارای کمتر از ۱۱۴ سکه مهریه، راه اندازی کاروان های جهادی خدمت رسان و ترویج سبک زندگی اسلامی را از دیگر اقدامات حمایتی این اداره کل اعلام کرد و گفت: در این هفته صندوق وقف ماندگار در قالب موسسه قرض الحسنه در این اداره کل فعالیت خود را آغاز می کند.

حجت الاسلام حسینی، ادامه داد: در نیمه نخست امسال ۴۰ میلیارد ریال به ۲۸۱ مسجد و بازسازی ۵۰ امامزاده استان کمک شده و تلاش می شود این میزان کمک ها در سال مالی جاری این میزان به ۱۲۰ میلیارد ریال برسد.

وی پذیرایی زائران حسینی از سوی موکب امامزادگان استان و توزیع روزانه بیش از ۳۰ هزار وعده غذایی را از دیگر اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی این اداره کل اعلام کرد و یادآور شد: برای این منظور بیش از ۵۰ میلیارد ریال هزینه صرف شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید سه هزار و ۵۰۰ بسته مهر تحصیلی به ارزش هر کدام ۱۰ میلیون ریال بین دانش آموزان بی بضاعت و بسته های معیشتی در قالب قرار دوازدهم بین خانواده های نیازمند توزیع شد.

حجت الاسلام حسینی، افزود: اجرای طرح های مختلف آرامش بهاری، ضیافت الهی، ضیافت همدلی، شمیم حسینی، شمیم خدمت، کمک به هیات های مذهبی، تهیه و تامین جهیزیه ۱۱۹ زوج جوان، برگزاری ۱۹۲ محفل قرآنی در سطح استان را از اقدامات این اداره کل اعلام کرد.